سینه رزمندگان اسلام مملو از خاطرات دوران دفاع مقدس است

زنجان - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: سینه رزمندگان اسلام همچون گنجینه بسیار ارزشمند بوده و مملو از خاطرات دوران دفاع مقدس است.

سردار جهانبخش کرمی، روز چهارشنبه در نشست خبری و تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران، افزود: طی هشت سال دفاع مقدس، صحنه های بسیار تاریخی، معنوی، زیبا و ماندگار از سوی رزمندگان اسلام خلق شد که هرگز از یادها و خاطره های ملت قهرمان پرور ایران پاک نخواهد شد.   

وی با تاکید براینکه این صحنه ها و حماسه های خلق شده در دوران هفته دفاع مقدس در تاریخ کمتر تکرار می شود، اظهار داشت: رزمندگان اسلام در جنک با صدام و حامیان این رژیم از جان و خون خود گذشتند و اجازه ندادند این جنگ طلبان زورگو و فرصت طلب به اهداف نامشروع خود دست یابند.

سردار کرمی، تصریح کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح ایران آمادگی برای جنگ تمام عیار نداشتند اما قدرت طلبان و جهانخواران با بهره گیری از صدام، جنگی بسیار نابرابر را بر کشور تحمیل کردند که رزمندگان شجاع و دلیر اسلام نیز در مقام دفاع برآمدند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، روحیه جهادی و عاشورایی بر ملت ایران به ویژه رزمندگان اسلامی حاکم بود، افزود: ایران در آن دوران، یک تنه و تقریبا با دست خالی در مقابل نظامیان رژیم بعث عراق و حامیان آنان ایستاد و اجازه نداد دشمنان تا دندان مسلح، وجبی از خاک کشورمان را تصاحب کنند.

سردار کرمی با تاکید براینکه هنر حضرت امام خمینی (ره) بود که تمام اقشار مختلف مردم را به صحنه دفاع مقدس آورد، اظهار داشت: دشمنان اسلام و ملت ایران به رغم تحمیل جنگ نابرابر و اعمال تحریم ها و فشارهایی که داشتند نه تنها نتوانستند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را از پای درآورند بلکه خودشان شکست سخت و مفتضحانه ای را متحمل شدند.

فرمانده سپاه زنجان از جنگ تحمیلی و نابرابر به عنوان یک جنگ جهانی در جغرافیای کوچک یاد کرد و گفت: نبرد در دوران دفاع مقدس، نبردی حماسی و عاشورایی بود که لازم است نسل جوان با ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام و فرهنگ حاکم در جبهه های جنگ، آشنا و آگاه شوند و بدانند که ابرقدرت ها نتوانستند به انقلاب، نظام و ملت ولایتمدار ایران ضربه بزنند.

سردار کرمی به نقش رزمندگان زنجان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: زنجانی ها در تمام عملیات ها خط شکن بودند و با توجه به روحیه جهادی و عاشورایی خود حماسه هایی عظیم و درخور توجه در برابر سربازان رژیم بعث عراق، خلق کردند.

وی اظهار داشت: پس از پایان جنگ، دشمنان وارد جنگ تبلیغاتی شده و اصل اسلام، دین، قرآن و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفتند که بیشتر اهداف و برنامه های آنان خنثی و بی اثر شد و به مقصود خود دست نیافتند.

سردار کرمی به برنامه های دفاع مقدس امسال این استان اشاره کرد و افزود: امسال بیش از ۶ هزار برنامه طی هفته دفاع مقدس در سطح این استان برگزار می شود که یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، تجلیل از پیشکسوتان جبهه و جنگ، رزمایش کمک مومنانه، مسابقات فرهنگی، ورزشی، قرآنی، علمی و آموزشی، افتتاح پروزه های عمرانی مختلف، پخش سرود، فضارسازی تبلیغی محیطی، پخت و توزیع غذا بین نیازمندان، اهدا خون و گلباران و غبار روبی مزار شهدا، ازجمله این برنامه ها است.

وی، با بیان اینکه شعار محوری امسال هفته دوران دفاع مقدس "ما مقتدریم" می باشد، اظهار داشت: دشمنان تلاش دارند با هجمه همه جانبه و با رواج فرهنگ مبتذل غربی، مشروبات و مواد مخدر به انقلاب و نظام اسلامی ضربه بزنند اما اقدامات مقابله ای خوبی با آنان صورت گرفته که لازم است این اقدامات همچنان تداوم یابد.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha