استاندار: تاخیر در اجرای منطقه ویژه اقتصادی زنجان بیش از این جایز نیست

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان با تاکید بر لزوم ورود سریع به مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی زنجان، گفت: تاخیر در عملیات اجرایی و معطل کردن منطقه ویژه اقتصادی زنجان بیش از این جایز نیست.

فتح‌الله حقیقی روز چهارشنبه در جلسه منطقه ویژه اقتصادی زنجان، با بیان اینکه، هرچه سریعتر باید مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی را آغاز کنیم، افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و با گذشت چهار ماه از تصویب آن، اکنون باید وارد مراحل اجرایی شویم.

وی یادآورشد : الفبای ورود به اجرای منطقه ویژه اقتصادی شکیل هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل آن است که پس از آن برنامه هیات امنای منطقه ویژه اقتصادی تصویب می‌شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه مسائل منطقه ویژه اقتصادی زنجان از همان ابتدا  باید در چارچوب قانون پیش رود، افزود: این کار باعث می شود تا در آینده مشکلی پیش نیاید و درگیر مسائلی که ناشی از عدم دقت و الزام به قانون بوده نشویم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه وجود بیش از چهار هزار واحد مسکونی با مجموعه‌ای از مجهولات که هیچ ریاضیدانی هم نمی تواند آنها را حل کند، نمونه هایی از عدم اجرای طرح‌ها بدون دقت به موارد قانونی است.

وی به مسئولان ذیربط توصیه کرد، از هم اکنون با سازمان منطقه ویژه اقتصادی، در خصوص برنامه ها و مصوبات این منطقه تبادل نظر شود.

حقیقی با بیان اینکه باید نکات لازم از سوی طرفین گوشزد شود، تصریح کرد: تعریف اهداف و چشم انداز در همین نظام نامه خیلی مهم است و سند آمایش و اسناد بالادستی همه باید مد نظر باشد.

استاندار زنجان در این جلسه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس و با اشاره به برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان گفت: خداوند را شاکریم که برگزاری کنگره در ایام هفته دفاع مقدس است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان، به نتایج  و اقدامات خوبی رسیده است افزود: هر اقدامی که به صورت خروجی وجود داشته در سطح کشور مورد استقبال قرار گرفته و سریال شهید شهریاری از جمله این خروجی ها است که از شبکه های سراسری پخش شد و مورد استقبال قرار گرفت.

حقیقی همچنین با تاکید بر اینکه زنجان، امروز در حوزه افتتاح پروژه هایی که بخشی از آنها حتی نیازهای کشور را برطرف می‌کند پیشتاز است، گفت: در سال ۹۷ حدود ۶ کارخانه در مجموعه گلرنگ داشتیم که مواد اولیه و ثانویه آنها هم از جای دیگر تامین می‌شد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه مجموعه تولیدی های شرکت گلرنگ در حال حاضر به ۱۳ کارخانه افزایش یافته است افزود: بخش اعظم آنها هم امسال به اتمام می رسد و فقط  بهره برداری یکی از آنها به سال آینده موکول می شود.

وی با تاکید بر اینکه با تکمیل این کارخانه ها، مواد اولیه آنها هم از ابتدا تا انتها در زنجان تهیه و تامین می شود، خاطرنشان کرد: با این روند، زنجان به یکی از قطب های تولید شوینده در کشور تبدیل شده است.

حقیقی همچنین با اشاره به اینکه بحث صادرات استان، از نظر ارزش و میزان معنا دار شده است، گفت: صادراتی مانند شمش و سوئیچ‌های صادراتی ترانسفو ، در بازار جهانی گران قیمت بوده و باعث شده است تا صادرات چرخه خوبی داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha