اقدامات تشویقی روند واکسیناسیون را در تایلند تسریع می بخشد

تهران- ایرنا - نخست وزیر تایلند امروز اعلام کرد، بانکوک روند واکسیناسیون در این کشور را با اقدامات تشویقی برای کاهش اثرات مخرب گسترش ویروس کرونا سرعت می بخشد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری « رویترز »، نخست وزیر تایلند با اشاره به اقدامات فوری تشویقی برای تزریق واکسن از افزایش سرعت واکسیناسیون در این کشور خبر داد و افزود برای مبارزه با تاثیرات مخرب همه گیری ویروس کرونا لازم است واکسیناسیون سرعت بگیرد. 

تایلند تا کنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش کرده است که از این میان ۱۵ هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند. ۹۹ درصد این آمار مربوط به گسترش این همه گیری از ماه آوریل سال جاری است، یعنی دقیقا پس از گذشت یک سال که کنترل موفقی در مقابله با این همه گیری داشتند که منجر به سقوط صنعت گردشگری در این کشور نیز شد. 

« پرایوت چان اوچا » نخست وزیر تایلند در کنفرانس مطبوعاتی گفت، دولت امیدوار است شرایط به سرعت به سمت عادی شدن پیش برود.

وی افزود : « دولت با تمام ظرفیت هایش تلاش خود را برای حل این بحران انجام خواهد داد تا مردم به زودی به زندگی عادی بازگردند .» 

تاکنون تنها  ۲۲ درصد از جمعیت ۷۲ میلیون نفری تایلند به شکل کامل واکسینه شده اند. مقامات تصمیم دارند پیش از بازگشایی کامل مرزها برای گردشگران سرعت واکسیناسیون را بالا ببرند. 

دولت با صرف هزینه ۱.۵ تریلیون بات معادل ۴۵ میلیارد دلار به مقابله با این همه گیری رفته است. بانک مرکزی تایلند ماه گذشته اعلام کرده بود، تایلند همچنان به یک تریلیون بات دیگر برای حمایت اقتصادی نیاز دارد. 

تایلند خود را برای برنامه توسعه اجتماعی و اقتصادی ۵ سال آینده آماده می کند که از اکتبر ۲۰۲۲ آغاز می شود. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha