«آپارات» منتخب جشنواره فیلم روسیه شد

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «آپارات» به نویسندگی و کارگردانی حسن نجم آبادی منتخب هشتمین جشنواره بین‌ المللی فیلم تک شاخ روسیه شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه آپارات به نویسندگی و کارگردانی حسن نجم آبادی در سومین حضور بین المللی خود به هشتمین جشنواره بین‌ المللی فیلم تک شاخ روسیه راه یافت.

جشنواره تک شاخ روسیه ( UNIKORN) با هدف نمایش فیلم‌های مستقل و خلاق و با حمایت سازمان عمومی منطقه‌ای آرخانگلسک روسیه هر دو سال یکبار در شهر آرخانگلسک برگزار می‌شود. هشتمین دوره این جشنواره ۱ تا ۲۴ اکتبر برابر با ۹ مهرماه تا ۲ آبان در شهر  آرخانگلسک روسیه برگزار می شود.

فیلم کوتاه آپارات  پیش از این در شانزدهمین جشنواره باتومی گرجستان پذیرفته شده بود و همچنین توانسته جایزه بهترین فیلم کوتاه درام  از جوایز بین المللی رم ایتالیا را از آن خود کند.

آپارات داستان شش پسر نوجوان است که در یک روستای دور افتاده تصمیم می‌گیرند برای اجاره یک آپارات ۸ میلیمتری از یک دوره گرد در آغل های روستا کارگری کنند تا پول مورد نیاز خود را برای اجاره آپارات مهیا کنند.

مهدی قلی زاده، ابراهیم نجم آبادی، عماد محبی، ابوالفضل نجم آبادی، امیر نجم آبادی، امیرمحمد نجم آبادی، محمدرضا نجم آبادی، زری نجم آبادی و مهدی رضایی در این فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha