یک میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری زنجان برای اربعین اختصاص یافت

زنجان - ایرنا - با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر زنجان یک میلیارد تومان از اعتبارات امسال شهرداری برای اجرای برنامه های اربعین اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، رییس شورای اسلامی شهر زنجان روز چهارشنبه در جلسه علنی این  شورا در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بزرگداشت اربعین حسینی را یک حرکت فرهنگی و سیاسی توصیف کرد و افزود: تلاش داریم از این حرکت که برکات زیادی دارد حمایت شود.

منصور مرادلو افزود: هر سال شورا و شهرداری زنجان برای موضوع اربعین بودجه ای را اختصاص می دهد، در این راستا امسال نیز این امر در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: امسال یک میلیارد تومان برای تامین نیازهای زیرساختی و نیز هزینه برنامه های فرهنگی در اربعین حسینی برای موکب هایی که در سطح شهر زنجان هستند، اختصاص یافته است.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان از برگزاری برنامه پیاده روی جاماندگان اربعین در زنجان خبرداد و افزود: این برنامه با مجوز ستاد مقابله با کرونا در یک مسیر ۱۳ کیلومتری منتهی به مزار شهدای گمنام در گاوازنگ اجرا می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه گفت: بخشی از اعتبار اختصاص یافته به برنامه های اربعین حسینی برای خرید تجهیزات و تامین زیرساخت ها هزینه می شود.

حسین حمزه‌لوپاک افزود: نگاه ما این است که در مدیریت بحران نیز می توان از ظرفیت موکب ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در حادثه سیل خوزستان حضور موکب و خدمات رسانی آنها به مردم، تجربه موفقی را رقم زد، اظهار داشت: موکب های اربعین پتانسیل قوی و مردمی برای خدمت رسانی در مدیریت بحران را دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha