«ماهچراغ» با اجرای «احمد نجفی»؛ بررسی نقش راه آهن در دفاع مقدس

تهران-ایرنا- همزمان با هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه «ماهچراغ» که با نقش راه آهن در جنگ و به مناسبت این هفته تولید شده است، با اجرای احمد نجفی از شبکه پنچ سیما پخش خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی برنامه ماهچراغ؛ در اولین قسمت از این برنامه ترکیبی و گفتگو محور امروز ، ۳۱ شهریور ماه، ساعت ۲۲ میزبان جمعی از ایثارگران و جانبازان راه آهن است که به واقع نقش بسزایی در پشتیبانی جنگ تحمیلی داشتند.
 بنا بر این گزارش، ویژه برنامه ماهچراغ به تهیه کنندگی آرش داودی تولید شده است و سعی دارد تا با روایتی متفاوت از ایثار و جانفشانی نیروهای پشتیبان جنگ در دوران دفاع مقدس به نقش آن ها در جبهه ها بپردازد. 
این ویژه برنامه در ۷ قسمت ۴۵ دقیقه ای با ساختار گفتگو و نمایش به موضوعاتی همچون پشتیبانی دفاع مقدس در بخش های سازمانی، ستادی و مردمی می پردازد.
همچنین در قسمت های آتی؛ برنامه  ماهچراغ میزبان مدیرعامل راه آهن و سایر ایثارگران این سازمان تأثیر گذار در جنگ تحمیلی است تا به تشریح هر چه بهتر نقش پشتیبانی راه آهن از دفاع مقدس بپردازند.
آرش داوودی، تهیه کننده این برنامه نیز با یادآوری از اینکه طی سال‌های گذشته در اغلب برنامه‌های تلویزیونی به رشادت‌ها و نیروهای حاضر در خط مقدم جبهه پرداخته می‌شد، عنوان کرد: امسال تلاش شد تا به طور مشخص به موضوع پشتیبانی از جنگ و بزرگوارانی که در این حوزه نقش آفرینی کردند، پرداخته شود.
تهیه کننده برنامه «ماه چراغ» افزود: یکی از مهم ترین عقبه پشتیبانی از جنگ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران بوده است و به همین منظور سعی شده است تا در این برنامه، گزارشی از شرح خدمات راه‌آهن و دیگر پشتیبانان پوشش داده شود.
راه آهن یکی از مهم ترین تأمین کننده و پشتیبان جنگ بوده است که در طول ۸ سال، بسیاری از کارکنان آن علاوه بر انجام ماموریت ستادی، در جنگ نیز به طور داوطلبانه حضور داشتند، به طوری که نزدیک به یک هزار و ۴۰۰ نفر از راه آهن به‌ صورت داوطلبانه در جنگ شرکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha