جهان اسلام به سمت همگرایی پیش می‌رود

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: آینده جهان اسلام به سمت همگرایی پیش می‌رود و دشمن در تلاش برای ایجاد واگرایی در جهان اسلام است

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام احمد صابونچی، موسس حسینیه اهل‌بیت در کی یف اوکراین با حضور در مجمع جهانی تقریب با حجت‌الاسلام‌ حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب دیدار کرد.

شهریاری در این دیدار با اشاره به مأموریت جدید مجمع جهانی تقریب، اظهار داشت: آینده جهان اسلام به سمت همگرایی پیش می‌رود و دشمن در تلاش برای ایجاد واگرایی در جهان اسلام است تا جنگ، تنازع و اختلافات را در جهان اسلام گسترش دهد.

وی افزود: به‌ جای اینکه به تشدید اختلافات و تفرقه دامن بزنیم، بیشتر توجه خود را معطوف به استکبار کرده و با اقدامات آنها مقابله کنیم زیرا درصدد ایجاد نفاق در جهان اسلام هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه باید روی نقشه استکبار در ایجاد تفرقه در جهان اسلام متمرکز شویم، گفت: استکبار به دنبال ایجاد درگیری، تکفیر و جنگ در جهان اسلام است تا به این وسیله سرمایه‌های مادی، معنوی و انسانی جهان اسلام را از بین ببرند.

شهریاری با بیان اینکه نباید در زمین دشمن بازی کنیم، خاطرنشان کرد: ما باید در زمین خودمان بازی کنیم. زمین ما اتحاد زیر پرچم محبت رسول‌الله (ص) است؛ همان گونه که عصر ولایت ایشان در مدینه برقرار بود و همه صحابه با اختلاف نظرهایی که داشتند، تحت ولایت ایشان یکپارچه بودند.

وی با اشاره به اینکه باید مکتب اهل‌بیت (ع) را سرلوحه رفتار خود قرار دهیم، تاکید کرد: اینکه مسلمانی را علیه مسلمان دیگر تحریک کنند یا  او را به قتل برسانند، در تضاد با مکتب اهل‌بیت علیهم السلام است. مسلمانی به اظهار شهادتین با نیت صادق و در نفی کفر ظاهر کافی است. ما حق نداریم مسلمانی را که شهادتین بر زبان می‌راند به قتل برسانیم. قتل مسلمان از شنیع‌ترین گناهان نزد همه مذاهب اسلامی معتبر است.

همچنین حجت‌الاسلام صابونچی در این دیدار، خواستار همکاری با مجمع جهانی تقریب در حوزه تقریب و برگزاری همایش منطقه‌ای تقریب با حضور کشورهای منطقه و با همکاری مجمع جهانی تقریب در اکراین به میزبانی حسینیه اهل‌بیت کی یف اوکراین شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha