کوبا آمریکا را فاقد صلاحیت اخلاقی برای صلح‌طلبی در جهان دانست

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کوبا در هفتادوششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: آمریکا برای مطرح کردن ادعای صلح جهانی فاقد صلاحیت اخلاقی است و با قطب‌بندی جهان به دو گروه تسلیم و غیرتسلیم در برابر سلطه‌طلبی واشنگتن، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه تله سور، «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا با اشاره به رویکرد تفرقه انگیز ایالات متحده و اقدامات مداخله جویانه این کشور در آمریکای لاتین خاطرنشان کرد: بایدن به خوبی می داند که بزرگترین تهدید برای «حیاط خلوت» آمریکا ، همان قطب بندی سیاسی است.

رئیس دیپلماسی کوبا تصریح کرد که بایدن اشتباه بزرگی مرتکب می شود زمانی که تلاش می کند جهان را به این دوقطبی تقسیم کند: جریانی که در برابر سلطه طلبی آمریکا سر فرود می آورند و آنهایی که ترجیح می دهند از حاکمیت و استقلال خود دفاع کنند.

در همین راستا، رودریگز یادآور شد که اگر دولت فعلی آمریکا مسیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین آمریکا را در سیاست خارجی به طور کامل تغییر ندهد، جهان را در وضعیت دشوار قرار می دهد و همچنان صلح و ثبات جهانی را تهدید می کند.

اگرچه «جو بایدن» رئیس جمهوری کنونی آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد که واشنگتن به مسیر تبادلات چندجانبه جهانی بازگشته است، اما تا این لحظه، رئیس کاخ سفید هیچ تغییر اساسی در سیاست خارجی این کشور به وجود نیاورده و در بسیاری از شعارهای انتخاباتی خود خلف وعده کرده است.

رهبران جهان صبح روز سه شنبه به وقت محلی زیر سایه محدودیت‌ها و تبعیض‌های کرونایی بصورت حضوری و مجازی در نیویورک گرد هم آمدند تا در اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha