باران ۱۱۰ میلیون تومان به شبکه برق جنوب سیستان و بلوچستان خسارت زد

زاهدان- ایرنا- مدیر امور برق راسک سیستان و بلوچستان گفت: باران شدید چند روز گذشته در راسک و سرباز ۱۱۰ میلیون تومان خسارت به شبکه توزیع برق این شهرستان‌ها وارد کرده است.

محمد رئیسی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اثر این حادثه طبیعی ۱۰ اصله تیر فشار متوسط و یک اصله تیر فشار ضعیف دچار خسارت  شده است.

وی ادامه ‌داد: با تلاش چهار تیم عملیاتی در همان ساعات اولیه بحران، شبکه‌های آسیب دیده از طریق انجام مانور از خطوط مجاور برق‌دار شدند.

مدیر امور برق راسک با بیان اینکه هم‌اینک تمامی شبکه‌های آسیب دیده اصلاح شده و شبکه توزیع برق این شهرستان در شرایط پایدار قرار دارد افزود: نزول باران در این منطقه به گونه‌ای است که در کمترین زمان، شاهد افزایش یکباره حجم بارندگی و جاری شدن سیلاب هستیم.

وی بیان کرد: با وجود آمادگی تیم‌های عملیاتی و لجستیکی این امور در مواردی که راه دسترسی به روستاها در اثر سیل از بین می‌رود، امکان اقدام و عملیات فوری سلب و رفع خاموشی و بازسازی شبکه با تاخیر همراه می‌شود.

رئیسی گفت: همچنین برخی مواقع با قطع شدن شبکه مخابراتی انجام اقدام عملیاتی به شدت سخت می‌شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان راسک در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده است، این شهرستان از جنوب با شهرستان دشتیاری، از شمال با شهرستان سرباز، از شرق با پاکستان و از غرب با شهرستان قصرقند همجوار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha