رژه نیروهای مسلح در استان اردبیل برگزار شد

اردبیل- ایرنا- نیروهای مسلح استان اردبیل همزمان با سالروز گرامی‌داشت دوران دفاع مقدس گوشه‌ای از توان دفاعی و رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، نیروهای سپاه، ارتش و انتظامی روز چهارشنبه با برگزاری رژه‌ای از میدان بسیج تا میدان ارتش اردبیل با شعار «ما مقتدریم» یاد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم اهل بیت (ع) را گرامی‌داشتند.

در این رژه که با حضور جمعی از مسئولان، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و مردم ولایتمدار و شهیدپرور اردبیل برگزار شد، ضمن اعلام آمادگی برای دفاع از حریم امنیت کشور، آخرین تجهیزات دفاعی و رزمی تولید داخل نیز به نمایش درآمد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل در این آیین گفت: عرض ادب و احترام می‌کنیم به ساحت مقدس شهدایی که در دورانی سخت از عزت، استقلال، امنیت و تمامیت ارضی کشور مظلومانه دفاع کردند، در حالی که ۳۵ کشور در برابر ما حضور داشتند.

آیت‌الله سید حسن عاملی افزود: یک جنگ جهانی در مقیاسی کوچک در آن دوران به صورت ظالمانه به ما تحمیل شد، تنها به این دلیل که خواستار حاکمیت ملی و تصمیم‌گیری برای سرنوشت خود بودیم؛ اما قدرت اهریمنی که بر دنیا مسلط است، صدام را به عنوان ابزاری حاضر نمود و فاجعه‌ای بزرگ را بر منطقه، کشور و عراق تحمیل کرد.

وی با اشاره به اینکه ما مدیون فداکاری شهدا هستیم، بیان کرد: کشور ما در دفاع مقدس هزینه آرمانی سنگینی را پرداخت کرد، سرمایه‌های بسیاری از دست داد که همان جوانان با عظمت بودند و ما همه اینها را از چشم آمریکا می‌بینیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: زمانی که وزیر دفاع آمریکا با صدام دیدار کرد، فردایش جنگ تحمیلی آغاز شد و در واقع آمریکا در صدد انتقام از ملت ما بود و از این رو در دفاع مقدس هزینه سنگینی را به کشور تحمیل کرد.

وی تاکید کرد: گذشت آن زمانی که آمریکا بخواهد بر کشور ما مسلط شود زیرا امروز مسئولان ایرانی در حساس‌ترین نقاط تصمیم‌گیری حاضر هستند و نیروهای مسلح با سلاح‌های مجهز خود و نه جنگ در دشمن ایجاد هراس می‌کنند.

آیت‌الله عاملی با اشاره به اینکه سپاه، ارتش و سایر نیروهای مسلح ایران هرگز در پی جنگ نیستند، اظهار کرد: کشور ما هیچ‌گاه به کشور دیگری حمله نکرده است و در این زمینه فاقد سابقه شرارتی است که کشور جعلی اسرائیل، آمریکا و پیمان نامشروعشان در منطقه ایجاد کرده؛ این مهم فخر بزرگی برای ملت ایران است که بر سر سفره‌ای حاضر هستند که به برکت خون مقدس شهدا و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری حاصل شده است.

وی با بیان اینکه ملت هرگز خوبی‌ها را فراموش نخواهد کرد، ادامه داد: بزرگترین مدنیت، رشد و بلوغ این است که آن افرادی را که مدیونشان هستیم، فراموش نکنیم و هفته مقدس فرصت مغتنمی برای گرامی‌داشت روزهایی است که آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی سابق و سایرین در برابر ایران ایستادند و ملت ما قدرت و قوت بزرگ خود را به نمایش گذاشت.

امام‌جمعه اردبیل یادآور شد: ایران در طول هشت سال جنگ با عراق از ۱۸ کشور مختلف اسیر گرفت و تنها حضور با عظمت ملت بود که توطئه‌های آمریکا را خنثی کرد.

وی گفت: امروز نیز کشور در این منطقه پرآشوب به برکت نیروهای مسلح و سابقه‌ای که در جنگ تحمیلی داریم، در امنیت کامل است و ارتش ما با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها در آب‌های بین‌المللی به عنوان قدرتی فائق حضور دارد.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: یکی از مقامات ارشد آمریکا نیز به درستی اذعان داشت که به این نتیجه رسیده‌اند، مدیریت منطقه خاورمیانه جز با حضور ایران مقدور نیست و از خداوند متعال مسالت داریم ما را در ادای دین به شهدا و این ملت با عظمت موفق گرداند و خود منتقم خون‌هایی باشد که در دفاع مقدس ریخته شد.

استان اردبیل بیش از سه هزار و ۴۰۰ شهید در راه انقلاب اسلامی ایران، جنگ تحمیلی و دفاع از حرم اهل بیت (ع) تقدیم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha