نوجوانان جایگاه کم‌اهمیتی در سینمای ایران دارند

تهران- ایرنا- بازیگر نوجوان مجموعه «روزگار قریب» که در ۱۴ سال گذشته در ۴۰ سریال و فیلم ایفای نقش کرده می‌گوید نوجوانان و جوانان در سینمای ایران جایگاه کم‌رنگی دارند. 

مانی رحمانی که در سریال جدید تلویزیونی محمود معظمی ایفای نقش می‌کند، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به فیلم‌های ساخته شده جهانی، خیلی راحت به این نتیجه می‌رسیم که جایگاه جوانان و نوجوانان در سینمای ایران هرگز قابل قیاس با سطح جهانی آن نیست. 

وی همچنین درباره الگوی خود در حرفه بازیگری گفت: همه اساتید سینما برای من الگو هستند ولی سبک بازی لئوناردو دیکاپریو و شهاب حسینی و نوید محمد زاده رو بسیار دوست دارم.

به دنبال ایفای نقش‌های متفاوتم

رحمانی برنامه خود برای بازیگری را ایفای نقش‌های متفاوت و دستیابی به معتبرترین جایزه‌های سینمایی عنوان کرد و البته این را هم گفت که نیم‌نگاهی به کارگردانی و ساخت فیلم در ژانر اکشن‌جنایی دارد. 

این بازیگر جوان سینمای ایران اظهار داشت: در حدود ۴۰ فیلم و سریال در مدت ۱۴ سال بازی کرده و از آموختن در کنار همه کارگردانانی که افتخار همکاری با آنها را داشتم نهایت لذت رو برده‌ام. 

رحمانی این را هم گفت که به سینما به چشم صنعت نگاه می‌کند اما نقش‌آفرینی را عاشقانه ایفا می‌کند. 

وی در عین حال که پدربزرگ و پدر و مادرش را بسیار موثر و مشوق خود در ورود به حرفه بازیگری می‌خواند گفت: از طریق دادن تست در دفاتر سینمایی به صورت هنروری وارد این عرصه شده است. 

هنروران در سینمای ایران مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

وی تاکید کرد: هنروران قطعا مظلوم‌ترین قشر سینمای ایران هستند و با توجه به اهمیت حضورشان در سینما و تلویزیون از نظر مادی معنوی بسیار مورد بی مهری قرار می‌گیرند. 

رحمانی خاطرنشان کرد: به امید روزی که نگاه مدیران و اساتید به سینمای کودک و نوجوان حرفه‌ای‌تر، پدرانه و دلسوزانه‌تر باشد، تا هم مخاطب خاص رضایت کامل داشته باشد و هم بازیگر کودک و نوجوان با ارامش خاطر بیشتری در مسیر خود قدم بردارد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha