گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ آماده ارائه به مجلس است

تهران - ایرنا- رییس دیوان محاسبات کشور نوشت: براساس وعده‌ای که داده بودیم، با همراهی کارکنان پرتلاش دیوان محاسبات کشور موفق شدیم تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ را در پایان شهریور ماه آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مهرداد بذرپاش روز چهارشنبه در رشته توییتی با هشتگ گزارش به مردم، نوشت: براساس وعده‌ای که داده بودیم، با همراهی کارکنان پرتلاش دیوان محاسبات کشور موفق شدیم تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ را در پایان شهریورماه آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی کنیم.

رییس دیوان محاسبات کل کشور یادآور شد: ارائه گزارش تفریغ بودجه ۴ ماه زودتر از زمان مقرر قانونی و پیش از آغاز بودجه‌نویسی سال آینده، به دولت کمک می‌کند لایحه‌ای واقعی‌تر و با انحراف کمتر را تنظیم کند.

وی اضافه کرد:  این گزارش به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز این امکان را می‌دهد که بیش از ۳ ماه بر عملکرد مالی دولت مطالعه داشته و با اشراف بیشتر، بودجه‌ای موثر و مردم‌پایه را به تصویب برسانند.

بذرباش خاطرنشان کرد: همزمان با رکوردشکنی بی‌سابقه در تفریغ بودجه، برای نخستین بار نظارت مستمر بر اجرای بودجه سالانه در مقاطع ۲ ماهه نیز در حال اجراست که یکی از فواید آن، ارائه گزارش تفریغ سال‌های آتی در زمانی به مراتب زودتر از شهریورماه خواهد بود

رییس دیوان محاسبات تاکید کرد: همانگونه که روز نخست فعالیت در دیوان محاسبات به ملت بزرگ ایران قول دادم، عزم جزم کرده‌ایم تا با پرهیز از سیاسی‌کاری و با عدم ورود به حاشیه‌سازی‌ها، دیوان فناورانه‌ مردم‌پایه را برای کشور به یادگار بگذاریم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha