تمرکز سازمان بازرسی شناسایی بسترها و گلوگاه‌های فساد است

زاهدان-ایرنا- رییس سازمان بازرسی کشور گفت: شناسایی بسترها و گلوگاه‌های فساد مهمترین راه مبارزه با فساد است که سازمان بازرسی بر این مهم متمرکز شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان روز چهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهارداشت: خواسته همه مسوولان کشور از سازمان بازرسی، نظارت بر دستگاههای زیرمجموعه شان است.

وی افزود: اگر نظارت های به خوبی اعمال شود بسیاری از نابسامانی ها و مشکلات کشور مرتفع می شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: بسیاری از تخلفات ناشی از بسترهای فساد و بخشی نیز مربوط به ساختارهای نامتناسب است.

درویشیان تصریح کرد: تا زمانی که فساد و فاسد وجود داشته باشد باید مبارزه با قوت ادامه پیدا کند زیرا مسامحه در این امر ظلم به مردم است و موجب کاهش اعتماد عمومی می شود، مردم هیچگاه از کمبود امکانات گلایه مند نبوده و نیستند اما از تبعیض، فساد، بی عدالتی و توزیع ناعادلانه امکانات گلایه مند می شوند.

وی با اشاره به ماموریت های سازمان بازرسی کل کشور گفت: ۴۵ ماموریت از جمله افزایش اقدامات پیشگیرانه و تقدم نظارت بر بازرسی برعهده این سازمان گذاشته شده است.

وی افزود: سازمان بازرسی کل کشور وظیفه مهم نظارت بر اجرای قوانین را بر عهده دارد و ما بر اساس منویات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی عمل می کنیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه همه مدیران دستگاه‌های اجرایی وظیفه نظارت بر مجموعه ها را دارند و این امر منحصر به سازمان بازرسی نیست خاطرنشان کرد: یکی از الویت‌های کاری سازمان بازرسی «پیگیری» است و مدیران و مسوولان این سازمان بر این موضوع متمرکز هستند.
وی ادامه داد: اصولا سازمان بازرسی باید نقش خود را به صورت صحیح ایفا کند تا دستگاه‌های نظارتی بیرون از سازمان نیز نظارت موثر و کارآمدی داشته باشند و این یکی از رویکردهای ما است. 
درویشیان تصریح کرد: یکی دیگر از رویکردهای سازمان بازرسی شناسایی بسترهای فساد است چراکه بسیاری از نابسامانی‌ها ناشی از وجود زمینه‌های تخلف بوده که بخشی به خلاءهای قانونی و تعارض قوانین و بخشی به فرآیندها و ساختارهای نامتناسب برمی گردد که اگر تفحص شود تخلفات به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند.
وی بیان کرد: جلوگیری از فساد و تخلف خیلی موثر است و یکی از ماموریت‌های سازمان بازرسی شناسایی، پیگیری و پیشنهاد اصلاح بسترهای فساد است که در نخستین قدم در ابتدای دولت سیزدهم این موضوع تقدیم و در آن آسیب‌ها و گلوگاه‌های فساد نشان داده شده است‌. 
رییس سازمان بازرسی کشور ادامه داد: مردم؛ صبور و وفادار به انقلاب اسلامی هستند اما تنها گلایه آنان این است که چرا عده ای از نعمت های فراوان برخوردار و عده ای دیگر به نان شب محتاجند که این وضعیت ناشی از فساد است چراکه اگر عدالت وجود داشته باشد نباید یکی از گرسنگی و دیگری از سیری خواب نداشته باشد.
درویشیان افزود: الویت دیگر سازمان بازرسی حمایت از مدیران شجاع، پاک دست و دلسوز است بطوریکه برخوردها و حمایت‌ها را به موازات هم مد نظر داریم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور روز چهارشنبه وارد زاهدان شد و پس از حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به ساحت مقدس شهیدان، با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان دیدار کرد.

حضور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سازمان بازرسی استان و بازدید از پارک علم و فناوری زاهدان از دیگر برنامه های حجت الاسلام والمسلمین درویشیان است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha