ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی بروجرد در سامانه جامع تجارت الزامی است

بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: ثبت اطلاعات واحدهای عرضه کننده کالا، واحدهای تولیدی، توزیعی و تجاری در سامانه‌ جامع تجارت الزامی است.

"حمید آزادبخت" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تصمیمات دولت و ابلاغ دستورالعمل ضرورت ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت به آدرس (www.ntsw.ir) و انبارها برای شفاف سازی نظام تولید، توزیع و همچنین کنترل قیمت‌ها در کشور کلیه واحدهای تولیدی ملزم به ثبت اطلاعات خود در سامانه ذکر شده هستند.
وی اظهار داشت: ثبت اطلاعات مربوط به تولید، نگهداری، توزیع کالاها در سامانه جامع تجارت الزامی بوده  همه واحدهای اقتصادی شامل واحدهای صنفی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های پخش، کسب و کارهای مجازی که کالاهای مورد نطر را به بازار عرضه می‌کنند مکلف به ثبت ‌نام در سامانه جامع تجارت و اخذ کد نقش و همچنین ثبت نام در سامانه جامع انبارها و ثبت اطلاعات مربوط به محل نگهداری کالاها در سامانه‌های مذکور است. 
آزادبخت بیان کرد: اجرای این دستورالعمل برای همه واحدهای تولیدی عرضه کننده کالاها ضروری است و با متخلفان براساس نوع تخلف تحت عنوان عرضه خارج از شبکه و احتکار، در چارچوب قوانین تعزیرات حکومتی، نظام صنفی و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد قانونی انجام می‌شود.
رییس اداره صمت بروجرد اضافه کرد: همچنین با توجه به ممنوعیت خرید و فروش سیمان خارج از بورس کالا براساس تصمیم وزارت صمت، چهار گروه الزام است که نسبت به اخذ کد بورسی سیمان اقدام کنند.

وی ادامه داد: این چهار گروه شرکت های تولیدی سیمان، شرکت های سیمان بر، خریداران با مجوز ساخت پروژه های ملی و همچنین خریداران حقیقی و حقوقی عرضه کننده عمده سیمان هستند.
آزادبخت یادآور شد: در صورتی که تولیدکننده‌های خارج از مکانیزم بورس سیمان بفروشد با محدودیت‌ها و برخورد های تعزیری مواجه خواهد شد.
وی گفت: برنامه ریزی و ادامه روند تولید و تحویل در بازار باعث حذف دلالی می‌شود.و متقاضیان سیمان باید به طبقات مختلف تقسیم و میزان مورد نیاز پروژه ها هم شفاف باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha