برق بیش از یک هزار روستای کردستان تکخوانی شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: تاکنون برق یک هزار و ۱۵۳ روستای استان تکخوانی و از حالت بازفروش خارج شده است.

هیوا لهونیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طول سال جاری برق ۲۸ روستا در مناطق مختلف کردستان تکخوانی شد که شامل یک هزار و ۹۳۴ خانوار است.

وی مجموع انشعاب های روستایی تک خوانی شده را در استان ۱۲۹ هزار و ۹۲۳ فقره اعلام کرد و افزود: در حال حاضر برق ۶۰۰ روستا هنوز به صورت بازفروش است که با تامین اعتبار، اقدام به تکخوانی کردن کنتور این روستاها نیز خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: در صورت تامین اعتبار از سوی شرکت توانیر و استانداری، در چشم‌اندازی سه ساله تا سال ۱۴۰۳، برق تمام روستاهای استان تکخوانی خواهد شد.

لهونیان تاکید کرد: اعتبار مورد نیاز برای تکخوانی کردن کنتور برق روستاهای بازفروش، هرساله و به نرخ روز تغییر می‌کند، بنابراین رقم دقیقی برای انجام این کار در دست نیست.

در سیستم باز فروش، کنتوری مادر برای روستا نصب و مامور شرکت توزیع از طریق همان کنتور میزان برق مصرفی مشترکان و هزینه پرداختی را اعلام می‌کند اما در سیستم تک‌خوانی، هر مشترک یک کنتور جداگانه دارد و به صورت جداگانه نسبت به قرائت کنتور و چاپ قبض آن اقدام می‌شود.

در حال حاضر ۶۸۵ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha