رژه موتورسواران به مناسبت هفته دفاع مقدس در همدان برگزار شد

همدان- ایرنا- همزمان با ۳۱ شهریور سالروز آغاز هفته دفاع مقدس، رژه موتورسواران از مقابل سپاه انصارالحسین( ع) استان همدان برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس رژه موتورسواران از مقابل سپاه همدان آغاز شد و موتورسواران پس از عبور از خیابان های سطح شهر از محل پل سردار شهید قهاری سعید (میدان بار) به سمت میدان پژوهش حرکت کردند.

سرهنگ پاسدار «علی بقایی» افزود: موتورسواران پس از رژه در داخل شهر به سمت گلزار شهدا در باغ بهشت حرکت و با نثار گل و قرائت فاتحه با آرمان های شهدا تجدید بیعت کردند.

وی با بیان اینکه ۱۴۰ یادواره شهید، هفته دفاع مقدس در شهرستان همدان برگزار می شود اضافه کرد: برگزاری یادواره آبروی محله برای شهید هاشمی و مراسم شب هفت مادر این شهید والا مقام در مقایل در خانه این شهید، برگزاری یادواره آبروی محله در مریانج و روستای آبشینه از دیگر برنامه های روز نخست هفته دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان همدان گفت: همزمان با برگزاری هفته دفاع مقدس ۴۰ عنوان برنامه محوری و ۳۴۰ ریز برنامه‌ در این شهرستان برگزار می شود که برگزاری روضه شهدای رضوان در ۸۰ نقطه شهرستان از جمله مهمترین این برنامه ها است.

سرهنگ بقایی افزود: عطر افشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان و اعزام ۱۴ گروه جهادی به مناطق محروم از دیگر برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان همدان است.

۳۱ شهریور(همزمان با آغاز جنگ تحمیلی) تا ۶ مهر در تقویم ملی به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

استان همدان نزدیک به هشت هزار شهید، بیش از ۲۷ هزار جانباز و نزدیک به هزار آزاده در دوران دفاع مقدس، تقدیم انقلاب کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha