۳۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84479623
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۶ هزار و ۵۳۳ بیمار کرونایی قشم در منزل قرنطینه شدند

قشم- ایرنا- فرمانده سپاه قشم گفت: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در کمک به شبکه بهداشت، از ابتدای سال جاری تا نیمه شهریورماه ۶ هزار و ۵۳۳ بیمار کرونایی در منزل قرنطینه شدند.

حجت امیری کیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در همین مدت ۳۰ هزار و ۵۶۶ مورد خدمات بهداشتی و درمانی در قالب این طرح ارائه شد.

وی ادامه داد:  تا نیمه شهریورماه سال جاری ۳۰ هزار و ۵۷۵  نفر در این طرح مورد آزمایش کرونا قرار گرفتند که نتیجه هفت هزار و ۱۰۰ مورد از آن مثبت بود.

فرمانده سپاه قشم تصریح کرد:  ۱۶ تیم رصد و شناسایی اولیه در این طرح فعالیت می‌کنند و ۶ تیم سفیران هدایت نیز با آنان همکاری دارند.

وی افزود: ۱۰۶ تیم مراقبتی، ۵۳ تیم حمایتی و ۱۶ تیم نظارت بر توزیع مواد غذایی و بهداشتی برای مدیریت و کنترل کرونا در طرح شهید سلیمانی تشکیل شده است.

امیری کیا خاطرنشان کرد: ۲۳۷ نفر  شامل ۲۳ پزشک، ۶ پرستار، ۱۰۵ بهورز و ۱۰۳ بسیجی در قالب ۴۶ پایگاه سلامت در این طرح شهید سلیمانی قشم فعالیت می‌کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha