۱۹۶ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان وام خسارت کرونا در لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد- ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۹۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به مشاغل و کسب کارهای آسیب دیده در این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا علی آشتاب روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: این مبلغ با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان به ۲۱ هزار و ۵۸ پرونده با حفظ اشتغال ۲۴ هزار و ۶۸۱ نفر پرداخت شد.

وی اظهار داشت: به گروه‌های شغلی آسیب‌دیده از کرونا به تعداد کارکنان واحدها، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان وام ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲۲ ماهه و ۲ ماه تنفس تعلق می‌گیرد.

آشتاب عنوان کرد :متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت‌نام این تسهیلات اقدام و از مراجعه حضوری به ادارات خودداری کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پرداخت این تسهیلات به منظور پرداخت مطالبات معوق نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی، تهیه مواد اولیه و نیازهای کارگاهی است که بنگاه هایی مشمول دریافت این تسهیلات شده اند اما هنوز به دلیل شرایط قرمز یا نارنجی کرونا مجاز به فعالیت نیستند و بانک ها باید نسبت به استمهال و تمدید مهلت پرداخت وام این واحدها اقدام کنند.

وی افزود: بانک‌ها باید در راستای پرداخت تسهیلات به متقاضیان، شرایط را تسهیل و این روند را تسریع کنند و پرداخت وام با هدف حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا انجام شود.

۲ هزار و ۹۳۶ تعاونی با ۱۵ گرایش در حوزه های صنعت، خدمت و کشاورزی با ضریب فعالیت مختلف در لرستان فعالیت دارند و ۳۷ هزار و ۵۰۴ نفر در این تعاونی ها مشغول هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha