استاندار:روند واکسیناسیون روزانه در سیستان و بلوچستان باید افزایش یابد

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع موج جدید کرونا انتظار داریم همزمان با تامین واکسن توسط دولت، دستگاه‌های متولی در استان نیز به سرعت میزان واکسیناسیون روزانه را به ۲ برابر افزایش دهند.

به گزارش ایرنا حسین مدرس خیابانی شامگاه سه‌شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اظهارداشت: هم‌اینک کشور و سیستان و بلوچستان از وضعیت آرامش نسبی از لحاظ شیوع کرونا برخوردار است و با توجه به اینکه کارشناسان امر نگران شیوع موج جدید این ویروس در ماه‌های آینده هستند تصمیم‌گیری و هدف گذاری برای واکسیناسیون همگانی در شرایط آرامش عقلایی‌تر و با اعتماد به نفس بیشتر خواهد بود.
وی افزود: میزان پوشش واکسیناسیون در تمامی شهرستان‌ها بایستی رصد و ضمن تامین واکسن مورد نیاز شهرستان‌ها به تناسب آن در صورت نیاز، مراکز جدید واکسیناسیون نیز در زاهدان و شهرستان‌ها ایجاد شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی جهت ترغیب مردم برای استقبال از واکسیناسیون را بسیار حائز اهمیت است و ادامه داد: فرهنگ‌سازی و تولید محتوا بایستی با اولویت در دستورکار دستگاه‌های فرهنگی و صدا و سیمای استان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما و دستگاه‌های فرهنگی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان با تهیه برنامه‌های مستند و تولید محتوای مناسب در قالب مصاحبه‌های رادیویی و تلویزیونی، زیرنویس، پیام‌های هشداری و نصب بنر مردم را نسبت به موضوع واکسیناسیون ترغیب کنند ضمن اینکه در کنار اطلاع‌رسانی و ترغیب مردم، بحث ذخیره واکسن هم به تعداد مورد نیاز برنامه‌ریزی شود.
مدرس خیابانی تصریح کرد: مصوبات ستاد کرونا با اهمیت و به منزله قانون تلقی می‌شود و بایستی به طور کامل اجرایی شود.
وی با بیان اینکه سلامت و معیشت مردم دو موضوع مهم و دغدغه دولت است خاطرنشان‌کرد: در حوزه اقتصادی و هم در حوزه سلامت اقدامات اجرایی شروع شده و تا حصول نتیجه با جدیت ادامه خواهد داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اولین واکسن؛ بهترین واکسن است و از اینکه با توجه به گزارشات ارائه شده در این جلسه مردم استان از واکسن تولید داخل استقبال خوبی داشتند، خرسندیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha