امیرعبداللهیان: ایران علاقه‌مند به گسترش بیش از پیش روابط با سوئیس است

نیویورک- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران در دیدار با وزیر خارجه سوئیس تاکید کرد تمایل داریم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و شاهد حضور گسترده شرکتهای سوئیسی در پروژه های اقتصادی و توسعه ای ایران باشیم.

به گزارش ایرنا، در ادامه دیدارهای سه شنبه شب وزیر امورخارجه ایران با همتایان خود، حسین امیرعبداللهیان با ایگنازیو کاسیس وزیر امورخارجه سوئیس در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی دیدار کرد. 

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن اشاره به روابط پایدار و خوب میان دو کشور اظهار کرد: تمایل داریم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و شاهد حضور گسترده شرکتهای سوئیسی در پروژه های اقتصادی و توسعه‌ای ایران باشیم. بسترهای زیادی برای بسط روابط میان دو کشور وجود دارد.

وزیر خارجه ایران تاکید کرد: خوشبختانه چارجوب‌های خوبی برای تقویت مناسبات میان دو کشور وجود دارد و در همین راستا مناسب است بزودی کمیسیون مشترک اقتصادی را برگزار کنیم.

امیرعبداللهیان همچنین با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص گفت‌ وگوهای وین و برجام گفت: متاسفانه آمریکائی‌ها در مذاکرات هسته‌ای صادقانه برخورد نکرده و نمی‌کنند. واشنگتن چاره‌ای ندارد مگر اینکه در رویکرد و رفتار خودشان کاملا تجدید نظر کنند. ضروری است هم آمریکایی‌ها و هم طرف‌های اروپایی انعطاف لازم را نشان دهند تا مذاکرات آتی نتایج ملموس داشته باشد.

وزیر خارجه سوییس نیز در این دیدار ضمن مرور نتایج سفر قبلی خود به تهران، گفت: ما برای روابط با ایران اهمیت زیادی قائل هستیم. در همین راستا و طی ماه‌های آینده دیدارهای مهمی میان همکاران ما در حوزه‌های مختلف در حال تنظیم است.

کاسیس در پایان این ملاقات با تاکید بر آمادگی برن برای گسترش همه جانبه روابط اظهار کرد: سوئیس مهیای هر نوع همکاری لازم برای استفاده بهتر و بیشتر از کانال مالی سوئیس به منظور تامین کالاهای مورد نظر ایران است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha