۵۲درصدجمعیت لردگان چهارمحال وبختیاری دُزنخست واکسن کرونا راتزریق کردند

شهرکرد- ایرنا- فرماندار لردگان با اشاره به لزوم اجرای واکسیناسیون مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون ۵۲ درصد جمعیت هدف بالای ۱۸ سال این شهرستان دُز نخست واکسن علیه ویروس کرونا را دریافت و تزریق کرده‌اند.

رضا بابامیر ساطحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: همچنین تاکنون ۱۷ درصد جمعیت هدف بالای ۱۸ سال شهرستان لردگان موفق به دریافت و تزریق دُز دوم واکسن علیه ویروس کرونا شده‌اند.

وی افزود: در مرحله نخست تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در شهرستان لردگان افزون‌بر ۵۷ هزار و ۹۸۰ نفر و در مرحله دوم تاکنون بیش از ۱۹ هزار و ۱۷۰ نفر واکسن را دریافت و تزریق کردند.

بابامیر تصریح کرد: افراد واکسینه شده علیه ویروس کرونا مربوط به رده‌های سنی اعلام شده هستند و واکسیناسیون گروه‌های سنی مختلف در شهرستان لردگان علیه ویروس کرونا در ۳۰ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی واکسیناسیون این شهرستان از ساعت ۸ تا ۱۹ در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ۳۰ شهریورماه ۲۱۳ هزار و ۷۳۱ مورد تست مولکولی تشخیص ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری گرفته که براساس آن ۷۶ هزار و ۲۰۶ مورد مبتلای به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است.

براساس جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های شهرکرد، فارسان، بروجن، لردگان، بن، سامان، اردل و کیار در وضعیت قرمز (پُرخطر) و شهرستان‌های کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

لردگان در ۱۷۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha