هلال احمر کردستان بیش از ۲۰ میلیارد ریال به بیماران نیازمند کمک کرد

سنندج - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال کمک هزینه درمانی به حساب بیماران نیازمند استان واریز شده است.

پیام جلالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تاکنون خدمات خوبی توسط بانک امانات پزشکی هلال‌ احمر به جامعه هدف ارائه شده است، افزود:  امسال  بیش از ۲۰ میلیارد ریال کمک هزینه درمانی براساس مدارک تایید شده توسط پزشکان معتمد به حساب بیماران نیازمند واریز شده است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر، از گذشته تاکنون خدماتی را به مناطق آسیب پذیر و کم برخوردار و با هدف تامین تجهیزات پزشکی و کمک معیشتی به اقشار ضعیف شروع کرده و امکانات خود را به میدان آورده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان ادامه داد: در بانک امانات پزشکی این جمعیت ۷۴ کپسول اکسیژن، ۲۷ دستگاه اکسیژن ساز، ۵۰ عدد مانومتر و ۳۷ عدد پالس اکسی متر وجود دارد که در طول سال جهت استفاده‌ در اختیار بیماران نیازمند قرار داده می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به نیاز بیماران به تجهیزات پزشکی از مردم و خیران خواستاریم با اهدای کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز، مانومتر، پالس اکسی متر، ویلچر و عصا یاریگر هلال احمر در کمک به بیماران نیازمند باشند.

جلالی گفت: انجام فعالیت‌های توانبخشی و بهداشتی و درمانی همواره یکی از اصلی‌ترین اقدامات جمعیت هلال احمر بوده که در این زمینه از توان خیران نیز بهره گرفته است.

در حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده در استان کردستان مشغول به فعالیت هستند و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز ۱۰ هزار نفر فعالیت دارند.

۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح استان کردستان فعال است که از این تعداد ۱۳ پایگاه ثابت در محورهای مواصلاتی و ۱۰ پایگاه پشتیبانی سیار در سطح شهرستان‌ها مستقر و آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha