۶۰ درصد سمیرمی‌ها واکسن کرونا تزریق کردند

اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سمیرم در جنوب اصفهان گفت: از ابتدای شروع واکسیناسیون تاکنون ۶۰ درصد از جمعیت این منطقه سردسیر و کوهستانی واکسن کرونا دریافت کردند.

علی‌اصغر صبوحی صبح چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جمعیت شامل همه اقشار و گروه‌های عشایری، شهری و روستایی در هر چهار بخش شهرستان است.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم خاطر نشان کرد: چهار هزار و ۷۶۴ نفر از مجموع افراد واکسینه شده را عشایر و خانوارهای آنها تشکیل می‌دهد.

 صبوحی به کاهش میزان مراجعه مردم در ۷۲ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: بخشی از این مشکل به دلیل شروع فصل برچیدن سیب درختی و بخشی نیز به علت شایعاتی است که در فضای مجازی منتشر شده است.

وی از مردم خواست به اخبار کذب و شایعات توجه نکنند و تنها از مراجع و رسانه‌های رسمی خبرها را دنبال کرده و نسبت به تزریق واکسن کووید- ۱۹ در دسترس در اولین فرصت اقدام کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم تاکید کرد: اگر ۴۰ درصد باقی‌مانده هر چه زودتر برای واکسن زدن اقدام نکنند بزودی شاهد پیک بعدی شیوع کرونا از نوعی خطرناک‌تر و در فصل سرد خواهیم بود.

صبوحی درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: این موضوع شرایط و دستورالعمل‌های تفکیکی دارد و تابع مصوبات ستاد ملی است که به وزارت آموزش و پرورش اعلام شده است.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است و بیش از ۷۰ هزار تن جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha