استاندار زنجان: آموزش حضوری در مدارس منوط به بسترسازی امن است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: تا بسترسازی های امن از نظر بهداشتی برای حضور دانش آموزان فراهم نشود، آموزش ها حضوری نمی شود.

به گزارش ایرنا فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان بر رفع نگرانی های والدین و خانواده های دانش آموزان تاکید کرد و افزود: فرایند واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸ سال در استان آغاز شده و متقاضیان می توانند برای این امر ثبت نام کنند. 

وی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن و تکمیل واکسیناسیون معلمان نیز باید فعالیت مراکز تجمیعی ویژه فرهنگیان دوباره از سر گرفته شود. 
حقیقی با بیان اینکه ستاد بازگشایی مدارس از سه ماه گذشته در استان تشکیل شده است، اظهار داشت: انتظار این است که پس از هماهنگی های انجام شده مشکلی در این خصوص در استان وجود نداشته باشد.
استاندار زنجان با بیان اینکه برای آموزش حضوری و مجازی باید تدبیرهای مناسب اندیشیده شود، گفت: برای حضور دانش آموزان در مدارس باید این تدبیرها به صورت جدی محقق شود. 
حقیقی به لزوم تشکیل ستادی برای نظارت بر فعالیت مدارس اشاره کرد و افزود: همه وظیفه دارند در موضوع بازگشایی مدارس، همراه و تقویت کننده مجموعه آموزش و پرورش باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید بالغ بر ۲۰۰ هزار دانش آموز در این استان مشغول تحصیل می شوند، گفت: از این تعداد ۱۱۱ هزار نفر دانش آموز مقطع ابتدایی هستند. 
حسن مظفری افزود: امسال در مجموع شمار دانش آموزان ثبت کننده در مقطع ابتدایی و نیز در تعداد کل دانش آموزان در تمام مقاطع، رشد چهار درصدی نسبت به سال گذشته دارد. 
وی اظهار داشت: مجموعه آموزش و پرورش استان زنجان ۱۴ هزار نیروی انسانی دارد که امسال هزار نفر از آنان بازنشسته شدند ولی از سوی دیگر هزار و ۱۲۵ نفر نیز از نیروهای حق التدریس و آزمون های استخدامی، جذب آموزش و پرورش زنجان شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha