مردم یمن با برگزاری راهپیمایی سالگرد انقلاب را گرامی داشتند

تهران - ایرنا - مردم یمن عصر سه‌شنبه در شهرهای مختلف با برگزاری راهپیمایی باشکوه، سالگرد انقلاب این کشور در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ و سرنگونی دولت عبدربه منصور هادی را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی "المسیره" یمن، شمار زیادی از شهروندان یمن امروز در استان‌های شمالی و شمال غربی با برگزاری راهپیمایی گسترده بر حمایت از این انقلاب و مقابله با دسیسه‌های دشمنان یمن و کشورهای متجاوز  تأکید کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: این انقلاب باقی مانده و ادامه پیدا می‌کند و گسترده‌تر و گسترده‌تر خواهد شد و هیچ گردن کشی در جهان نمی‌تواند با تمام قدرتی که دارد، مانع از آن شود.

این بیانیه تأکید دارد: ملت یمن همواره در باره موضوع فلسطین تأکید دارد که با تمام قدرت در این خصوص حضور دارد چرا که یک بازیگر قوی در نبرد آزادسازی فلسطین است.

در ادامه این بیانیه آمده است: با وجود ادامه تجاوزگری متجاوزان، اما هیچ یک از اهداف آنها محقق نشده است و آنان در گرداب شکست گیر کرده‌اند، به طوری که پیرامون آنان را انواع بحران‌ها در برگرفته است.

این بیانیه تأکید دارد که ایستادگی افسانه‌ای ملت یمن در طول این سال‌ها در مقابله با تجاوزگری متجاوزان یکی از نمودهای انقلاب ۲۱ سپتامبر است که یکی از مصادیق آن انقلاب علیه قیمومیت و وابستگی است.

در پایان این بیانیه بار دیگر شرکت کنندگان تأکید کردند که ملت یمن همچنان در نبرد آزادسازی قرار دارند و جنگ برای مقابله با تجاوز ظالمانه آمریکایی -عربستانی ادامه دارد.

هفت سال پیش مردم یمن در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی و ‏ناکارآمدی و فساد دولت منصور هادی که مجری سیاست‌های‌ عربستان ‏سعودی در یمن بود به پا خاستند.

پس از فرار منصور هادی به ریاض، انصار الله یمن و انقلابیون ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ وارد شهر «صنعاء» شدند و کنترل این شهر را به ‏دست گرفتند و مانع از تلاش برخی گروه‌های‌ تروریستی وابسته به برخی ‏رژیم‌های‌ منطقه و القاعده شدند که درصدد ایجاد انفجار و آشوب در داخل ‏این کشور و در نتیجه تقسیم آن بودند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha