هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در اردبیل برگزار می‌شود

اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل گفت: هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر این استان در ۹ محور برگزار می‌شود.

سرهنگ علی لطفی سه شنبه در مصاحبه با خبرنگاران  با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا مانع برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر نخواهد شد، افزود: اهالی رسانه استان می‌توانند آثار خود را در محورهای مشخص شده تا آخر آذرماه امسال به دبیرخانه این جشنواره تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در هشت قالب برگزار خواهد شد، بیان کرد: فعالان رسانه‌ می‌توانند آثار خود را در قالب عکس، گزارش مکتوب و تلویزیونی، خبر، یادداشت، کاریکاتور، فیلم و مستند کوتاه، کلیپ و موشن گرافی و اینفوگرافی به دبیرخانه جشنواره واقع در سالن ولایت، دفتر بسیج رسانه استان اردبیل تحویل دهند.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۹ محور برگزار می شود، اظهار کرد: امید، نشاط و سبک زندگی اسلامی، توان داخلی، خود اتکایی و مانع زدایی، امنیت پایدار، دشمن شناسی، الگوسازی و مطالبه کار آمدی، مدیریت بر فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، روحیه جهادی و انقلابی و دفاع مقدس و جبهه مقاومت محورهای این جشنواره است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل اضافه کرد: محدویتی در ارسال آثار وجود ندارد و آئین اختتامیه روز سه شنبه ۲۱ دی ماه برگزار خواهد شد.

سرهنگ لطفی ادامه داد: آئین اختتامیه با توجه به وضعیت کرونایی استان و بر اساس اعلام نظر ستاد ملی و استانی کرونا برگزار خواهد شد.

او  گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر یکی از هویت سازترین جشنواره در حوزه اصحاب و رسانه بوده که استان اردبیل هم همزمان با تهران یکی از استانهای پیشرو در برگزاری هفتمین دوره آن است.

وی با اشاره به سیر صعودی آثار ارسالی در سال‌های اخیر افزود: آثار ارسالی هر سال نسبت به سال‌های گذشته از لحاظ کمی و کیفی ارتقا یافته که بیانگر استقبال اهالی رسانه استان از این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه  اصحاب رسانه استان در بحث رشد محتوای و تعالی قلم در سطح کشوری زبانزد است، بیان کرد: رسانه‌ها علاوه بر رسالت اطلاع‌رسانی نقش بسزایی در انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل با تاکید بر تقویت تولیدات رسانه‌ای در زمینه تبیین، توسعه و نهادینه‌سازی مواضع گفتمان انقلاب اسلامی اضافه کرد: از جمله اهداف برجسته جشنواره خنثی نمودن توطئه‌های رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی است. 

سرهنگ لطفی با بیان اینکه استعمار و استکبار با استفاده از قدرت رسانه‌ای خود در تلاش برای تسط به سایر کشورها است، ادامه داد: ارتقای سواد اهالی رسانه و تعهد و تخصص این قشر ضروری است تا نظام سلطه و بدخواهان ملت‌ها بویژه نظام اسلامی ایران به اهداف شوم و پلید خود نرسند.

وی امیدآفرینی در جامعه و مطالبه‌گری از مسئولان را یکی از مهمترین وظایف خبرنگاران و اهالی رسانه برشمرد و گفت: امیدواریم امسال نیز مثل سنوات گذشته اهالی رسانه استان با تولید آثار فاخر و ارزشمند در این جشنواره شرکت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha