راه اندازی کمیته‎ نظارت و رسیدگی به تخلفات پروازهای اربعین

تهران- ایرنا- کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم مربوط به پروازهای اربعین با حضور معاون سازمان بازرسی کل کشور، مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، نماینده دادستان و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریاست سیاوش امیرمکری سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در این کمیته مسوولیت نظارت بر پروازهای اربعین براساس قانون برعهده سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت و مقرر شد سازمان مذبور ضمن رصد مستمر عملکرد آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، برخوردهای اداری را معمول و مراتب را به مراجع نظارتی (تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور) اعلام کند.

همچنین شرکت هواپیمایی موظف شدند بر قیمت و عرضه بلیت نظارت داشته باشند.

در این جلسه مقرر شد، پروازهای چارتری در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا دهم مهرماه ۱۴۰۰ لغو و هرگونه تخلف از جمله اجبار در فروش، امتناع از فروش و گرانفروشی مورد پیگیری قضایی قرار بگیرد.

براساس مصوبات جلسه مذکور مقرر شد اطلاع رسانی لازم به مردم از طریق رسانه‎ها صورت پذیرفته و توسط سازمان هواپیمایی کشوری نظارت دقیق و موثری بر سامانه‎های فروش بلیت، اپلیکیشین‎ها و موتورهای جستجو‎گر انجام و مراتب به کمیته گزارش و در نهایت تخلفات مشاهده شده به تعزیرات حکومتی اعلام شود.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha