۳۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84479281
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- کسب جایزه نوبل ایرانی توسط دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد، کشف ۴۱ کیلوگرم تریاک توسط پلیس کاشمر و بردسکن، تاکید بر تشدید اقدامات امنیت زیستی در مرغداریها و توزیع ۲۷ هزار بسته کمک معیشتی در خلیل آباد از جمله عناوین مهمترین اخبار کوتاه روز سه‌شنبه در این استان است.

مشهد- روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد از دریافت جایزه البرز موسوم به جایزه نوبل ایرانی توسط دانشجوی این دانشگاه خبر داد. براساس این گزارش "منصور فیلی زاده" دانشجوی مقطع دکتری تخصصی مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی موفق به دریافت این جایزه شد. برای دریافت این جایزه دانشجویان تمامی رشته‌ها از سراسر کشور براساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی، مدارک و مستندات خود را از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دبیرخانه جایزه البرز ارسال کرده و پس از داوری و انتخاب نهایی در بخش‌های دانشجویی، طلاب و مخترعان افراد برتر از میان افراد واجد شرایط انتخاب می‌شوند.
کاشمر- جانشین فرمانده انتظامی کاشمر از کشف ۴۱ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس کاشمر و بردسکن خبر داد. سرهنگ مهدی قاسمی گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کاشمر حین کنترل خودروهای عبوری در جاده شادمهر به کاشمر به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک و آن را متوقف کردند. وی افزود: مأموران انتظامی کاشمر با همکاری ماموران انتظامی شهرستان بردسکن در بازرسی از این خودرو ۴۱ کیلو گرم تریاک کشف کردند. جانشین فرمانده انتظامی کاشمر  ادامه داد: متهم دستگیر شده پس از انجام تحقیقات تکمیلی تحویل مرجع قضایی شد.

مشهد- رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور اداره‌ کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: تشدید اقدامات امنیت زیستی توسط مرغداران به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری در مراکز تولید و پرورش طیور ضروری است. دکتر علیرضا شهرام‌ شرقی افزود: افرادی که به واحدهای تولید و پرورش مرغ دسترسی دارند باید محدود شوند و سیستم ضد عفونی تجهیزات این واحدها کارا و به روز نگهداری شوند. وی ادامه داد: متصدیان واحدهای مرغداری باید طیور خود را از مناطقی که به وسیله پرندگان مهاجر مورد استفاده قرار می گیرند، دور نگه داشته و هیچ نوع امکاناتی را که جذب کننده پرندگان مهاجر و وحشی باشد از قبیل استخرهای ذخیره آب در واحدهای خود ایجاد ننمایند. رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور اداره‌ کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: مرغداران باید از ورود پرندگان جدید به واحد پرورشی دارای سابقه بیماری نامشخص و بدون پرونده بهداشتی خودداری کنند و از خرید جوجه یک روزه، دان و سایر نهاده های طیور از سایر استانها بدون اخذ مجوز از این اداره کل تا اطلاع ثانوی پرهیز نمایند. وی افزود: مرغداران باید هرگونه بیماری و تلفات را به دامپزشکی گزارش دهند و سیستم امحای مناسب و بهداشتی برای کود و لاشه های پرندگان مرده بکار گیرند و برای گزارش سریع تلفات از طریق سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ اقدام کنند.

خلیل آباد- فرمانده سپاه خلیل‌آباد گفت: تاکنون حدود ۲۷ هزار بسته کمک معیشتی طی ۱۷ مرحله رزمایش کمک مومنانه بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در این شهرستان توزیع شده است. سرهنگ ابوالفضل فتوحی افزود: سپاه و بسیج با فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش کمک مؤمنانه به میدان آمد و با طرح شهید سلیمانی به منظور استفاده از همه ظرفیت های کشور به خصوص ظرفیت بسیج برای کمک به وزارت بهداشت و درمان وارد عمل شد. وی ادامه داد: در حال حاضر نیز بسیج در حوزه اقناع سازی مردم و توصیه به آنان جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با کادر درمان همکاری دارد. فرمانده سپاه خلیل‌آباد همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از برگزاری بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه به مناسبت این ایام در این شهرستان خبر داد و گفت: باید فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت به نسل جوان منتقل شود. وی افزود: به صدا در آمدن زنگ ایثار و مقاومت، یادمان شهدا، دیدار با خانواده شهدا، نشست فصلی روحانیان منطقه، مسابقات فرهنگی و ورزشی، همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت، گردهمایی زنان ایثارگر و غبارروبی مزار شهدا از جمله برنامه هایی است که طی هفته دفاع مقدس در خلیل آباد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha