۶۲۲ هزار نفر از دانش آموزان در آذربایجان غربی ثبت نام کردند

ارومیه-ایرنا- دبیر پروژه مهر آذربایجان غربی گفت: ۶۲۲ هزار نفر از دانش آموزان استان در سامانه ثبت نام شدند.

بابک حشمت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۶۷ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، ۱۴۲ هزار نفر در متوسطه اول و ۹۹ هزار نفر در دوره متوسطه دوم و ۱۴ هزار نفر دوره پیش دبستانی ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه در ثبت نام پایه های ورودی ۷۰ هزار نفر برای پایه اول ابتدایی در سامانه ثبت نام کرده اند، ادامه داد: ۵۳ هزار نفر در پایه هفتم، ۳۰ هزار نفر در پایه دهم و ۱۴ هزار و ۳۰۰ نفر در پیش دبستانی ثبت نام کرده اند.

دبیر پروژه مهر آذربایجان غربی با بیان اینکه اطلس دسترسی دانش آموزان استان آذربایجان غربی فرد به فرد با هدف جمع‌بندی اطلاعات آموزشی آنان و میزان دسترسی به ابزارهای آموزشی تهیه شده، افزود: با این اقدام میزان دسترسی یا عدم دسترسی دانش آموزان به شبکه شاد، مدرسه تلویزیونی و بسته های یادگیری ارزیابی می شود.

حشمت ادامه داد: ۱۰۰ درصد کلاس های استان در سال گذشته در شبکه شاد ثبت شد و ۸۳.۲۳ درصد دانش آموزان در این بستر آموزش های لازم را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۹ درصد دانش آموزان از مدرسه تلویزیونی بهره مند بودند، گفت: ۶ درصد در وضعیت های آبی و سفید به صورت حضوری درس خواندند.

براساس اظهارات وی ۱۲.۸۶ درصد دانش آموزان آذربایجان غربی از بسته های آموزشی و یادگیری استفاده کرده اند.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در سال جدید تحصیلی ۶۴۶ هزار دانش اموز خواهد داشت که به روش تلفیقی تحصیل خود را پیگیری خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha