چاه‌های غیرمجاز تامین آب شرب طرقبه شاندیز را با مشکل مواجه کرده است

مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب طرقبه شاندیز (بینالود) گفت: حفر چاه های غیر مجاز تامین آب شرب این شهرستان را دچار مشکل کرده است.

شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی روز سه‌شنبه به نقل از "علی اصغر پاکروان" گزارش داد: تمایل شدید به حاشیه نشینی در شهر مشهد باعث کمبود منابع آب روستاهای شهرستان طرقبه شاندیز در مجاورت این کلانشهر شده است.
وی افزود: وجود انشعابهای غیرمجاز و ۳۰ باغ تالار در روستاها بویژه روستاهای حاشیه شهر مشهد به افزایش مصرف آب در این مناطق ییلاقی دامن زده است.

مدیر امور آب و فاضلاب طرقبه شاندیز به مصرف زیاد آب در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: علت این امر وجود فضای سبز خانگی و باغات، ساخت و سازهای بی رویه و باغ تالارها است.

وی گفت: کاهش توان تولید منابع موجود با توجه به خشکسالی، نبود منابع پایدار و متناسب نبودن حجم مخازن ذخیره با تعداد مشترکان، تامین آب شرب در شهرستان طرقبه شاندیز را دشوار کرده است.
پاکروان از انجام مطالعات تامین آب پایدار برای شهرستان طرقبه شاندیز در افق سال ۱۴۰۵ خبر داد و خواستار احداث مخزن دو هزار مترمکعبی شاندیز، مخزن هزار مترمکعبی طرقبه و استفاده از ظرفیت سد ارداک برای تامین پایدار آب شرب این شهرستان شد.

شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم اکنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان روستاها و ۷۲ شهر این استان را زیرپوشش خدمات خود دارد.  

یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ساکن ۲ هزار و ۵۴۰ روستای این استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha