تامین اعتبار برای خدمات رسانی به ناحیه عظیمیه مقدور نیست

قزوین -ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: ارایه خدمات زیربنایی به ناحیه عظیمیه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه لازم دارد که تامین آن برای استان مقدور نیست.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز سه شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین،افزود: در طرح تفصیلی سال ۷۴ نزدیک پنج هزار هکتار از مناطق بالای شهر قزوین به عنوان ناحیه عظیمیه پیش بینی شده بود و براین اساس، برخی تعاونی ها قطعاتی را در این منطقه خریدار کردند.

وی گفت: این طرح در سال ۹۴ در شورای عالی شهرسازی و معماری کلا حذف شد و بعد از اعتراض استان، ۳۳۰ هکتار با کاربری مسکونی براساس حقوق مکتسبه خریداران مصوب شد.

این مسوول گفت: از این تعداد چهار هزار و ۵۰۰ قطعه مسکونی به متراژ ۱۰۳ هکتار و ۹۰ هکتار با کاربری فرهنگی و فضای سبز بوده و مابقی راه ها و معابر است.

فرخزاد افزود: معضل اصلی در این ناحیه، تامین آب و ارایه خدمات زیربنایی است که در حال حاضر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا خدماتی از قبیل آب، برق، گاز و خدمات زیرساختی نظیر درمانگاه و مدرسه و مسجداحداث شود درحالی که کل اعتبارات سالانه استان ۶۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به مشکل تامین آب شرب این منطقه، گفت: با توجه به اینکه یک سرمایه گذار جدید برای اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین جذب شده و طرح اضطراری آبرسانی به شهر قزوین نیز در حال اجرا است، امیدواریم این مشکل مرتفع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: شهرداری قزوین هم تعهد کرده است آب لازم برای ساخت و ساز این منطقه را تامین کند و صاحبان چهار هزار و ۵۰۰ قطعه هم تعهد کرده اند بخشی از هزینه ها را پرداخت نمایند.

فرخزاد همچنین گفت: با توجه به این موضوع، شهرداری را مکلف کرده ایم که پروانه ها را صادر کند و در آن قید کنند که بخشی از هزینه ها از طرف صاحبان قطعات پرداخت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha