نماینده مجلس: حذف مقررات زاید زمینه ساز جذب سرمایه گذار می‌شود

سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: ساز و کارهای اداری پیچیده و زاید سازمان ها مشکل اساسی اقتصاد و صنعت است و حذف این مقررات زمینه ساز جذب سرمایه گذار می شود.

به گزارش ایرنا، عباس گلرو عصر سه شنبه در سی و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان افزود: در یکسال گذشته تاکنون موفق به جذب ۳۳۰ میلیارد تومان بودجه برای رفع برخی مشکلات مردم از جمله  گازرسانی و بهبود سیستم توزیع آب به روستاها،  تکمیل تالار مرکزی سمنان، توسعه و تجهیز فرودگاه سمنان و نیز در زمینه های دانش بنیان شده ایم.

وی افزود: مقررات دست و پاگیر و زاید مانع ارتباط با برخی از کشورهای همسایه شده اند در حالی که پول و ثروت در کشور بسیار  است اما همت و دغدغه برای رفع مشکلات وجود ندارد.

گلرو تصریح کرد: سهم واردات کشور ایران نسبت به ۱۵ کشور همسایه بسیار ناچیز است و سهم ایران از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار واردات کشور های همسایه تنها ۲۲ میلیارد دلار است.

وی افزود: در استان سمنان با شناسایی ظرفیت ها و نیز حل مشکلات با همکاری اتاق بازرگانی در مسیر توسعه صادرات می توان گام برداشت.

ارتباط موثر تر با کشورهای همسایه مستلزم تسهیل مقررات حمل و نقل

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست گفت: مشکلات موجود در اقتصاد و صنعت استان با تسهیل در روابط برای جذب سرمایه گذار خارجی و رونق تبادلات کالایی تا میزان قابل توجهی برطرف می شود.

علی اصغر جمعه ای افزود: تسهیل در مقررات حمل و نقل و تبادل ارزی  زمینه ساز ارتباط موثرتر با کشور های دیگر به خصوص ۱۵ کشور همسایه است.

وی با اشاره به این که مجلس شورای اسلامی مسئولیت قانون گذاری و نظارت را در کشور برعهده دارد اظهار داشت: ارتباط نمایندگان مجلس استان سمنان با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی برای شناسایی مشکلات اقتصادی و حل آن بسیار کمک کننده است.

سیاسی بودن اقتصاد یک ضعف است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان سمنان نیز در این نشست گفت: مهمترین دغدغه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان رفع موانع  اقتصادی و ساز و کارهای پیچده اداری برای فعالیت های حداکثری صنعت و توسعه استان سمنان است.

حمید علوی بیان کرد: رونق اقتصاد مستلزم ریاضی بودن اقتصاد است و باید به دنبال ارزش پول واقعی بود.

وی سیاسی بودن اقتصاد را ضعف اساسی برشمرد و افزود: فاصله زیاد بین ارزش پول واقعی و ارزش پول ملی تنها به قدرت گرفتن دلال در کشور کمک می کند و تا زمانی که سرمایه گذاران به خصوص سرمایه گذاران خارجی از سود آوری  مطمئن نباشند اقدام به سرمایه گذاری نمی کنند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان سمنان تصریح کرد: باید دولت کوچک شود و حذف عوامل فساد و نیروهای کارآمد اولین قدم برای کوچک سازی دولت است.

سی و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با حضور عباس گلرو نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با محوریت جذب سرمایه داخلی و خارجی درصنعت استان سمنان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha