مجتمع آموزشی پیام امام خمینی(ره) مسکو سرآمد مدارس ایرانی خارج از کشور

مسکو - ایرنا - علی ذبیحی مدیر مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو گفت: این مجتمع آموزشی در بین  مدارس ایرانی خارج از کشور طی سال تحصیلی از نظر موفقیت های علمی و همچنین صرفه جویی ارزی سال موفقی را پشت سر گذاشت.

به گزارش ایرنا از مسکو ذبیحی روز سه شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی در این مجتمع که با حضور کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه برگزار شد، افزود : این مجتمع در بین مدارس ایرانی خارج از کشور بیشترین دانش آموز راه یافته به مرحله کشوری  در المپیادهای علمی دانش آموزی را به خود اختصاص داد.

مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) در مجموعه ویژه متعلق به سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو  امروز (سه شنبه) به مناسبت اول مهرماه شاهد برگزاری جشن شکوفه ها ی اول ابتدایی برای سال تحصیلی جدید بود و زنگ نمادین سال تحصیلی در این مجتمع  توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران نواخته شد.

 کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز سال تحصیلی در این مجتمع و جشن شکوفه ها با توجه به نگرانی برخی خانواده ها برای برگزار نشدن کلاس های حضوری به خاطر کرونا اظهار داشت: اساس،   سلامت دانش آموزان و فرزندان ما است و بنابراین با وجود برخی لطماتی که ناشی از آموزش مجازی وارد می شود برای سلامت فرزندانمان ناچاریم کلاس های مجازی را در کنار حضور محدود برگزار کنیم.


مجتمع آموزشی پیام امام خمینی(ره) مسکو سرآمد مدارس ایرانی خارج از کشور


وی با توجه به افزایش و سرعت گرفتن واکسیناسیون در ایران و روسیه گفت: امیدواریم با تلاش های انجام گرفته در زمینه واکسیناسیون و رعایت برخی پروتکل ها  امکان حضوری دانش آموزان بر سر کلاس درس برقرار شود اما تا زمانی که خطر کرونا وجود دارد خانواده ها برای تضمین سلامتی فرزندان خود نباید از برگزار کلاس های مجازی نگران باشند.  

وی مجتع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو را از مدارس موفق ایرانی خارج از کشور عنوان کرد که هم در بعد علمی هم صرفه جویی در امکانات و بودجه ارزی موفقیت های خوبی داشته است.


علی ذبیحی مدیر مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو نیز در باره فعالیتهای این مدرسه به ایرنا گفت: ۹ دانش آموز این مجتمع توانستند به مرحله نهایی المپیاد کشوری راه پیدا کنند که با وجود جمعیت کمتر نسبت به برخی مدارس ایرانی عملکرد بسیار خوبی را کسب کرد.

ذبیحی همچنین گفت: این موفقیت در حالی بود که این مجتمع در سال تحصیلی ۱۳۹۹/۱۴۰۰ نسبت به سالهای ما قبل آن بیشترین صرفه جویی ارزی را نیز داشته است.
    

وی تصریح کرد: موفقیت دانش آموزان این مجتمع در حالی بود که به دلیل همه گیری کرونا، تحصیل عمدتا به صورت برخط برگزار شد اما با برنامه ریزی انجام شده و تلاش های دانش آموزان و خانواده های آنان چنین موفقیتی نصیب مدرسه و دانش اموزان شد.
 

مجتمع آموزشی پیام امام خمینی(ره) مسکو سرآمد مدارس ایرانی خارج از کشور

مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو  یکی از بزرگترین مدارس ایرانی در حوزه اوراسیا در حال حاضر علاوه بر دانش آموزان ایرانی در هر سه مقطع تحصیلی، پذیرای دانش آموزانی از کشورهای افغانستان، تاجیکستان، جمهوری آذربایجان و روسیه در همه مقاطع تحصیلی است.

مجتمع آموزشی پیام امام خمینی(ره) مسکو سرآمد مدارس ایرانی خارج از کشور

 مدیر مجتمع آموزشی ایرانی پیام امام (ره)، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، گفت: با توجه به رسمیت تحصیل در این مدرسه در نظام آموزشی روسیه براساس ارزیابی های انجام شده و پذیرش مدارک آن برای ورود به دانشگاه ها برای فارغ التحصیلان آشنا به زبان روسی، این مجتمع مورد استقبال دانش آموزان خارجی مسلمان در مسکو قرار گرفته است.

وی افزود: مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) با فعالیت در تمامی پایه ها، سطوح و اجرای فوق برنامه ها در حوزه های مختلف، بیش از ۱۰۰ دانش آموز دارد که حدود۶۰نفر آنان شهروندان کشورهای دیگر هستند.

وی توضیح داد: به خاطر افزایش موفقیت های آموزشی و ارتقای کیفیت کاری دانش آموزان مسلمان تاجیکستانی، افغانستانی، جمهوری آذربایجان و روسیه نیز از این مجموعه استقبال کرده اند.

مدیر مدرسه پیام امام خمینی (ره) مسکو گفت: وجود نمازخانه، رعایت سنن و عرف اسلامی، آزمایشگاه های مدرن، برگزاری نشست و کارگاه های آموزشی و همچنین انجام مشاوره های علمی و آموزشی از ویژگی هایی است که سبب جذب دانش آموزان خارجی شده است.


مجتمع آموزشی پیام امام خمینی(ره) مسکو سرآمد مدارس ایرانی خارج از کشور
 

مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو زیر نظر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha