رونمایی از «اختلاف نظر» در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

تهران- ایرنا- نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب اختلاف نظر نوشته فرانسیس برایان و ترجمه غزاله حجتی در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، به همت کافه فلسفه نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب اختلاف نظر نوشته فرانسیس برایان و ترجمه غزاله حجتی که به همت نشر کرگدن منتشر شده عصر امروز برگزار می شود.

این نشست با حضور غزاله حجتی (مترجم)، محسن زمانی و حسین شیخ رضایی امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریور از ساعت ۱۸ برپا می شود.

اختلاف‌نظر همه‌جا هست و می‌تواند بر سر هرچیزی باشد. ممکن است در حوزۀ سیاست، دین، اخلاق، ورزش، فلسفه، تاریخ، علم، سرگرمی و تجارت پدید آید.

اختلاف‌نظر پدیده‌ای شایع است. این کتاب در مرز بین معرفت‌شناسی نظری و کاربردی قرار دارد و به این مسئله می‌پردازد که وقتی متوجه می‌شویم افرادی با ما مخالف‌اند، باید چه کنیم.

کانون توجه کتاب اختلاف‌نظر در زندگی واقعی و نیز کاری است که انتظار می‌رود در واکنش به کشفِ اختلاف‌نظر انجام دهیم. مثلاً شما به B باور دارید و متوجه می‌شوید برخی درمورد B با شما اختلاف‌نظر دارند. به نظر آنها B کاذب است، درحالی‌که شما آن را صادق می‌دانید. اکنون آیا شما باید باورتان را به B حفظ کنید؟ اگر فقط می‌توانستیم اختلاف‌نظرهایمان را بهتر حل‌وفصل کنیم، احتمالاً زندگی میلیون‌ها نفر را نجات می‌دادیم؛ فقط اگر می‌توانستیم.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha