هفته دفاع مقدس یادآور اخلاص و رشادت رزمندگان است

بجنورد- ایرنا- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در گرامیداشت هفته دفاع مقدس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: این ایام یادآور اخلاص، رشادت و از خودگذشتگی غیور مردانی است که اقتدار و استقلال امروز ایران را رقم زدند.

در این بیانیه آمده است: هفته دفاع مقدس بهانه ای است برای یادآوری هشت سال ایستادگی و فرصتی است تا یاد کنیم از تمام آنان که سرود جاودانگی را با نوای کاروان حسین(ع) همنوا شدند و همگام با مکتب عاشورا عبرت آموز قصه تلخ تاریخ شدند تا خود عبرت دگران نشوند.

این بیانیه می افزاید: دفاع مقدس یادآور تقوای شهیدان، شیرزنان و غیورمردانی بود که خط سرخ آزادمردی و عزت را پیمودند و مردانه و با سلاح ایمان و اخلاص در برابر دنیای زر، زور و تزویر ایستادند و سروقامتانه ماندند تا عزت و شرافت انسانها پایدار بماند.

شورای هماهنگی خراسان شمالی در این بیانیه تاکید می کند: رزمندگان دفاع مقدس چنان درس شهامت و ایستادگی را در تاریخ جاودان کردند که امروز این حماسه ها، رشادت ها را با جانبازان عشق بازی می کنیم، چرا که جانبازان شهدای زنده و شهدا نیز تا ابد نامشان زنده خواهد ماند.

این بیانیه می افزاید: جنگ هشت ساله و دفاع مقدس، عاشقانه و فداکارانه و از سر اخلاص، ایمان و ایثار شکل گرفت و تقدسش به تمام عالمیان رسید و این دفاع نعمتی بود که هویت انسانی خود را در آن یافتیم و گوهر ناب حریت و جوهر نایاب شرافت را در میان جنگ، کشتار، گلوله و ویرانه ها یافتیم.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای والامقام و گلگون کفن ایران اسلامی و جنگ تحمیلی، عزت ، سربلندی و سلامتی جانبازان سرفراز و آزادگان غیور را از درگاه خداوند مسئلت دارد.

از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha