کومان: نباید به بارسلونا خُرده گرفت؛ حرف‌های لاپورتا عاقلانه نبود

تهران- ایرنا- بدنبال توقف بارسلونا برابر گرانادا و تداوم فشارها بر آبی‌اناری‌ها، سرمربی این باشگاه اسپانیایی مدعی شد که برای اجرای سبک فوتبالی شناخته شده این تیم، بازیکنان مورد نیازش را در اختیار نداشته و باتوجه به این موضوع نباید به این تیم خرده گرفت.

به گزارش ایرنا، آبی‌اناری‌ها در دیدار دوشنبه شب «عثمان دمبله»، «مارتین بریتویت»، «پدری»، «جردی آلبا»، «سرخیو آگوئرو» و «آنسو فاتی» را در اختیار نداشته و تنها پس از ۸۸ ثانیه، در نیوکمپ از رقیب خود عقب افتاد و آنها برای گریز از شکست به گل دقایق پایانی «رونالد آراخو» نیاز داشت.

شاگردان کومان هم‌اکنون در رتبه هفتم جای گرفته و با رئال مادرید صدرنشین پنج امتیاز فاصله دارند؛ در دیدار شب گذشته تنها ۲۷ هزار نفر از ۴۰ هزار نفر مجاز برای ورود به ورزشگاه، در نیوکمپ حاضر بودند. تساوی برابر گرانادا که در رتبه هفدهم قرار دارد، پس از شکست سه بر صفر برابر بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا به وقوع پیوست.

 کومان در این باره اظهار داشت: سبک بازی به موجودی ما از لحاظ بازیکن بستگی دارد. وقتی فضایی وجود نداشته باشد، چطور می‌توانیم تیکی‌تاکا بازی کنیم؟ به تیم نگاه کنید؛ ما آنچه باید را انجام دادیم و اگر کمی زمان بیشتری داشتیم برنده می‌شدیم.

وی ادامه داد: بارسلونای امروز، بارسلونای هشت سال پیش نیست. ما به سبک بارسا بازی می‌کنیم اما برای بازی تیکی تاکا یا سرعتی بازیکن نداریم. نباید به تیم و نگاه کنونی آن خرده بگیرید. ما با سیستم ۴-۳-۳ بازی کردیم اما پاس‌های عرضی و سرعتی نداشتیم. نه کوتینیو و نه دمیر چنین بازیکنی نیستند. فاتی و دمبله را هم نداشتیم و باید راه دیگری پیدا می‌کردیم. 

در بحبوحه تابستانی پرآشوب که در جریان آن «لیونل مسی» بارسا را ترک کرد و به پاری‌سن‌ژرمن پیوست، مشکلات مالی ناشی از این جدایی بدان معنا بود که باشگاه نمی‌توانست قرارداد جدید کومان را ثبت کند و در نتیجه جایگاه مرد هلندی در بارسا در معرض خطر قرار گرفته و این در حالی است که «خوآن لاپورتا» رییس بارسا وی را با گزینه‌های جایگزین تهدید کرده است.

کومان در این‌خصوص نیز تاکید کرد: اتفاقی رخ داد که تصور نمی‌کنم درست بوده باشد. لاپورتا مدعی شد که سرمربی روی مسائل فوتبالی و سبک بازی کنترل تمام و کمال ندارد. او زیاد از حد حرف زد و عاقلانه نبود. 

کومان پیش از این اعلام کرده بود که از رفتار لاپورتا در تابستان ناراحت شده است؛ زمانی که رییس آبی‌اناری‌ها نسبت به ادامه همکاری وی با بارسا ابراز عدم اطمینان کرده بود.

قرارداد کومان تا ژایان فصل ادامه دارد اما براساس اعلام منابه نزدیک به شبکه تلویزیونی ای‌اس‌پی‌ان، تعدادی از اعضای هیات مدیره بارسا مطمئن نیستند که حفظ وی تا پایان فصل عاقلانه باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha