رشد ۴ هزار مگاواتی مصرف برق امروز در مقایسه با سال گذشته

تهران- ایرنا- شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: پیک بار مصرف برق در مدت مشابه در سال گذشته ۴۹ هزار و ۸۱۶ مگاوات بوده که نشان می‌دهد میزان مصرف برق نسبت به سال قبل حدود چهار هزار مگاوات افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، امروز (سه شنبه) پیش‌بینی نیاز مصرف برق کشور حدود ۵۳ هزار و  ۸۰۰ مگاوات است که با توجه به قابلیت تولید نیروگاه‌ها مشکلی در تامین برق هموطنان وجود ندارد.

 آمار میزان مصرف برق صنایع بزرگ کشور در روز جاری ۵ هزار مگاوات است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در همین زمان حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

 پیک بار مصرف برق در مدت مشابه در سال گذشته ۴۹ هزار و ۸۱۶ مگاوات بوده که نشان می‌دهد میزان مصرف برق نسبت به سال قبل حدود چهار هزار مگاوات افزایش یافته است.

محدودیت استفاده از نیروگاه‌های برق آبی همچنان وجود دارد و ۴ نیروگاه بخاری مطابق برنامه زمان بندی شده و برای عملیات تعمیرات اساسی از مدار خارج شده اند که پس از تعمیرات سالانه به مدار تولید بازخواهند گشت.

شرکت مدیریت شبکه برق از هموطنان تقاضا کرد: با رعایت پیوسته برنامه‌های مدیریت مصرف انرژی از جمله آب، برق و گاز، در توسعه  اقتصادی و اجتماعی کشور مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، گرچه روند مصرف برق همزمان با کاهش دمای هوا از روزهای نیمه دوم شهریورماه کم کم روبه کاهش گذاشته بود اما از روز گذشته گویی روند کمی تغییر کرده است.

گزارش تازه شرکت مدیریت برق ایران حکایت از این تغییر روند دارد به گونه ای که در ساعت ۱۴ و ۵۴ دقیقه روز گذشته میزان مصرف به عدد ۵۵ هزار و ۵۲۸ مگاوات رسید.

این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه پارسال که ۴۵ هزار و ۲۴۱مگاوات مصرف شده بود، از رشد بیش از ۱۰ هزار مگاواتی حکایت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha