تکواندوکار شاهرودی به مسابقات قهرمانی آزاد آسیا راه یافت

 شاهرود - ایرنا - مسوول کمیته پژوهش، تحقیقات، آمار و برنامه ریزی هیات تکواندو استان سمنان گفت: تکواندوکار شاهرودی به مسابقات قهرمانی آزاد آسیایی و جام بین المللی فجر راه یافت.

سهیل مولانا روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هادی خالقیان منتخب هیات تکواندو استان سمنان در بخش کیوروگی مبارزات مردان به این مسابقات راه پیدا کرده است، افزود: با وجود محدودیت های کرونایی تمرینات مداوم و برنامه ریزی شده مربیان، این ورزشکار رزمی برای ورود به عرصه بین المللی و آسیایی  آماده است.

به گفته وی، خالقیان تمرین های مداوم بدنسازی، آمادگی جسمانی، ذهنی و روانی خود را زیر نظر مربیان شاهرودی و نظرات کارشناس ارشد روانشناسی به سرانجام رسانده است.

وی با اشاره به اینکه کسب سهمیه استان سمنان در این رخداد ورزشی بین المللی و آسیایی ۱۵ سال پیش نیز توسط یک تکواندو کار شاهرودی به وقوع پیوست، ادامه داد:  جوانان علاقمند و پیگر با برنامه ریزی و تمرین منظم و مدون  می‌توانند به موفقیت ‌های بزرگ دست یابند.

مولانا با بیان اینکه باشگاه های خصوصی در عرصه ورزش قهرمانی می توانند با حمایت های مسوولان امر بازوان قدرتمند پرورش نخبگان ورزشی باشند، ابراز داشت: محیط مناسب، لوازم و تجهیزات به روز و علم نوین ورزش قهرمانی همراه با تجربه مربیان در این عرصه  بسیار موثر و راهگشا است.

مسوول کمیته پژوهش، تحقیقات، آمار و برنامه ریزی هیات تکواندو استان سمنان اظهار داشت: مسابقات تکواندوی «کیوروگی»  با برنامه اعلامی فدراسیون تکواندو امسال برگزار خواهد شد.

در شاهرود ۵۰۰ تکواندو کار و ۳۰ مربی و داور در این رشته ورزشی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha