۱۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی حفظ قرآن کریم برای دانش‌آموزان برگزار شد

تهران- ایرنا- معاون مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری بیش از ۱۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی به‌ صورت مجازی در زمینه حفظ قرآن کریم برای دانش آموزان سراسر کشور در تابستان ۱۴۰۰ خبر داد. 

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، میکائیل باقری در خصوص اقدامات اداره کل قرآن،عترت و نماز در ایام تابستان افزود: این کلاس ها از ۱۰ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه در بستر شبکه شاد برگزار شد.

وی با یادآوری راه اندازی قرارگاه مجازی و ۱۷ پایگاه مجازی در ذیل آن، اظهار داشت: یکی از ماموریت های اصلی پایگاه های مجازی، آموزش و توانمند سازی دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور است که پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم با همکاری پایگاه مجازی مراکز دارالقرآن الکریم در همین راستا اقدام به برگزاری این کلاس ها در تابستان کرده است.

معاون مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره آمار شرکت کنندگان تصریح کرد: بیش از ۲۷ هزار دانش آموز از سراسر کشور در این طرح ثبت نام کردند که بعد از گذشت حدود یک ماه حدود ۱۵ هزار نفر از آنها، در کلاس ها حضور فعال داشتند.

باقری با بیان اینکه هدف از این طرح، غنی سازی اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان بود، تصریح کرد: برای اجرای این طرح تعداد ۱۰۷نفر از مربیان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور انتخاب شدند و در قالب ۱۱۸ کلاس مجازی در بستر شبکه شاد به ارائه آموزش های لازم و تشویق دانش آموزان به حفظ سوره های قرآن کریم پرداختند.

وی ادامه داد: ۸۳ درصد از شرکت کنندگان دانش آموزان دوره ابتدایی بودند و مابقی از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم که از این تعداد ۷۵درصد دانش آموزان دختر و مابقی دانش آموزان پسر بودند. حدود ۷۴ درصد شرکت کننده در کلاس های آموزشی حفظ جزء ۳۰ و بقیه شرکت کنندگان در کلاس های آموزشی سایر جزء های قرآن کریم بودند.

باقری خاطرنشان کرد: فراگیران شرکت کننده در این کلاس ها به صورت مداوم و منظم در معرض آزمون های فرآیندی و پایانی قرار گرفتند و در نهایت تعداد ۵ هزار نفر از آنان موفق به کسب حد نصاب نمره لازم برای صدور گواهینامه حفظ یک جزء به بالاتر شدند.

وی درباره تداوم این آموزش ها گفت: طرح ملی حفظ جزء ۳۰، طرح ملی حفظ نور و طرح حفظ موضوعی قرآن کریم از جمله طرح های محوری است که در سال تحصیلی جدید به صورت مجازی و حضوری در مدارس کشور اجرا خواهد شد. دانش آموزان می توانند با مراجعه به دفتر آموزشگاه نسبت به ثبت نام و دریافت منابع، در این طرح ها شرکت کنند و در مسیر نورانی حفظ قرآن کریم موفق تر باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha