امام جمعه بروجرد: وظیفه خبرنگاران آگاهی بخشی و امید دادن به جامعه است

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: خبر و خبر رسانی آگاهانه و منصفانه در آموزه‌های دینی بسیار تاکید شده و امروز یکی از وظایف خبرنگاران آگاهی‌بخشی و امید دادن به جامعه است.

به گزارش ایرن،ا حجت الاسلام سید علی حسینی روز سه شنبه در نشست فصلی با خبرنگاران که در دفتر امام جمعه بروجرد برگزار شد، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است که خبرنگاران می‌توانند با فرهنگ سازی در این راستا جامعه را نسبت به این مهم آگاه کنند.

وی اظهار داشت: خبرنگاران برای فرهنگ سازی کارهای خوب در جامعه تلاش کنند، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کمرنگ شده است.

وی بیان کرد: اطلاع رسانی اخبار درست به مردم ضروری است و خبر باید آگاهانه باشد و با انصاف همراه باشد.

امام جمعه بروجرد اضافه کرد: خبرنگاران باید نقاط ضعف و قوت مدیران و مسوولان را با هم بیان کنند و برای حل مشکلات جامعه اطلاع رسانی دقیق و به موقع داشته باشند.
حجت الاسلام حسینی ادامه داد: ۱۷ نشست با نمایندگان مردم شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی برگزار شده و پیگیری امورات و پروژه‌های شهرستان بین آنها تقسیم شده است.

وی با بیان اینکه وظیفه نمایندگان نظارت بر اجرای درست و صحیح قانون است، تاکید کرد: نمایندگان نباید در عزل و نصب مدیران دخالت کنند.
امام جمعه بروجرد اظهار داشت: نمایندگان باید کار قانونگذاری و نظارت را انجام دهند و پیگیر پاسخگو بودن مدیران به مردم باشند و وظیفه نظارتی خود را انجام دهند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه هر هفته در حاشیه برگزاری نماز جمعه میز خدمت برگزار می‌شود، افزود: مدیران و مسوولان دستگاه باید هر هفته در نماز جمعه شرکت کنند و در محل هایی که به عنوان میز خدمت در نظر گرفته شده است پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم باشند.
وی گفت: در مساجد هر محله شورای مودت تشکیل شده است که مشکلات محله را با حضور معتمدین مردم حل و فصل می کنند، این شورا تاکنون توانسته مشکلات بسیاری از مردم را در محلات رفع کند.

وی با اشاره به اینکه مدیران کار خوب مدیران مورد تقدیر قرار می گیرد، بیان کرد: مدیرانی که کم کاری کنند و مردم را ناراضی نمایند مورد انتقاد قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا نشست فصلی امام جمعه بروجرد با خبرنگاران در جهت بررسی و رفع مشکلات شهرستان بروجرد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha