۲ والیبالیست ناشنوای آذربایجان‌غربی راهی مسابقات قهرمانی جهان می شوند

ارومیه- ایرنا- رییس هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات والیبال قهرمانی ناشنوایان جهان مهرماه در ایتالیا برگزار می‌شود که ۲ ورزشکار استان در تیم ملی ایران در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

عبدالسلام معروفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: "جعفر علیزاده" از شهرستان سلماس و "امیر افخمی‌سرای" ۲ والیبالیست ناشنوا و کم شنوای آذربایجان‌غربی هستند که در جمع ١٢ نفر اعزامی تیم ملی به ایتالیا حضور دارند و به همراه تیم عصر امروز اعزام خواهندشد.

وی گفت: تیم ملی طی روزهای اول تا دهم مهرماه در این رقابت‌ها حضور دارد و محمد ترکاشوند به عنوان سرمربی، هدایت تیم را برعهده دارد.

رییس هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان‌غربی ادامه داد: برای انتخاب نفرات منتخب تیم ملی والیبال ناشنوایان و کم شنوا، ابتدا ۶ ورزشکار از استان به اردو دعوت شدند که به دلایل شخصی، بیماری و بعد از حضور در اردو در نهایت ۲ نفر از آذربایجان‌غربی انتخاب شدند.

معرفی اضافه کرد: در سال جاری تاکنون ١١ ورزشکار شایسته و بنام هیات ورزش‌های ناشنوایان آذربایجان‌غربی شامل ۶ ورزشکار در رشته والیبال ، ٣ ورزشکار در رشته کشتی و ٢ ورزشکار هم در رشته تکواندو به اردوهای تیم ملی ناشنوایان کشورمان دعوت شده‌اند.

امیر حسین زارع از آذربایجان‌شرقی، امیر افخمی و جعفر علیزاده از آذربایجان‌غربی، سید احمد حسینی و وحید طالبی از خراسان رضوی، ابراهیم کیخا ، محمود علیمردانی  ، رحمت کلته ، کوه نشین و حسام الدین خیراندیش از گلستان، محمدرضا مقدادی از گیلان و مجتبی کاظمی از مازندران نفرات دعوت شده و اعزامی از سوی کادرفنی تیم ملی والیبال ناشنوایان کشورمان به مسابقات قهرمانی جهان هستند.

و کادر فنی نیز  محمد ترکاشوند (سرمربی) ، سید نعمت مقیمی و داود آهنگری(مربیان) ، جواد فیروزمند (آنالیزور و مربی) و غلامرضا پارسا (بدنساز) هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha