نحوه بازگشایی و حضور دانش‌آموزان در مدارس مهاباد اعلام شد

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: با توجه به شرایط قرمز مقابله با کرونا بازگشایی مدارس در این شهرستان به صورت حضوری و نیز مجازی خواهد بود.

کریم سلیمانی روز سه شنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: از روز شنبه سوم مهرماه سال جاری تمام مدارس روستایی چند پایه که تعداد دانش آموزان آن کمتر از ۷۰ نفر است به صورت حضوری بازگشایی خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بازگشایی مدارس در مناطق روستایی عمدتا به صورت حضوری خواهد بود دیگر دغدغه دسترسی به اینترنت و نحوه استفاه از فضای مجازی و شبکه شاد به ویژه در مناطق دورافتاده و سخت گذر وجود نخواهد داشت.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد اظهار داشت: برای مدارس مقاطع تحصیلی مختلف در سطح شهر نیز تا پایان مهرماه به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد خواهد بود و برای ماه های آینده نیز اطلاع رسانی در زمینه حضوری یا غیرحضوری بودن مدارس ابلاغ خواهد شد.

سلیمانی اضافه کرد: مدیریت آموزش و پرورش مهاباد آمادگی لازم را برای بازگشایی مدارس به صورت حضوری دارد و همه امکانات بهداشتی مورد نیاز برای تحصیل حضوری در واحدهای آموزشی تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه تمام معلمان و دبیران آموزش و پرورش مهاباد واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: برای واکسیناسیون دانش آموزان نیز چهار مدرسه پسرانه و چهار مدرسه دخترانه راه اندازی شده است که طی هفته آینده کار تزریق واکسن به آنها آغاز خواهد شد.

سلیمانی با اشاره به اینکه آموزش حضوری قابل مقایسه با سایر روش های تحصیلی نیست، گفت: سیاست وزارت آموزش و پرورش در راستای بازگشایی تمام مدارس و حضور فیزیکی دانش آموزان در مدرسه است که در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

مهاباد با ۳۳۰ مدرسه شهری و روستایی دارای ۴۳ هزار دانش‌آموز است.

این شهرستان با ۲۴۰ هزار جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و هم اکنون در شرایط قرمز مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha