تلفات کووید در آمریکا با مرگ‌ومیر آنفلوانزای اسپانیایی برابر شد

تهران – ایرنا - بیماری کووید-۱۹ تاکنون به اندازه همه‌گیری آنفلوانزای اسپانیایی سال ۱۹۱۹ -  ۱۹۱۸ میلادی، جان حدود ۶۷۵ هزار آمریکایی را گرفته است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جمعیت آمریکا در یک قرن پیش یک سوم تعداد فعلی بود و در نتیجه آنفلوانزا بیماری مرگبارتری در زمان شیوع خود به شمار می رفت.

ویروس کرونا چون آنفلوانزای اسپانیایی، ممکن است هرگز به طور کامل از آمریکا محو نشود. دانشمندان امیدوارند از طریق واکسیناسیون و ابتلای مکرر، سیستم ایمنی بدن انسان تقویت شده و این بیماری تبدیل به یک عفونت فصلی خفیف شود؛ البته این امر ممکن است زمان ببرد.

در حالیکه ممکن است میزان ابتلا به سویه دلتا در آمریکا به اوج خود رسیده باشد، میانگین مرگ و میر روزانه در این کشور همچنان بیش از یک هزار و ۹۰۰ نفر است که بالاترین میزان از اوایل مارس تاکنون است. طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز، تعداد کل مرگ و میر آمریکا تا ظهر دوشنبه بیش از ۶۷۴ هزار نفر بود، هر چند که گمان می‌رود تعداد واقعی بیشتر باشد.

از سوی دیگر دانشگاه واشنگتن پیش‌بینی می‌کند ویروس کرونا در زمستان، خیز جدیدی داشته باشد و تا یکم ژانویه، ۱۰۰ هزار نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست بدهند و مجموع تلفات آمریکا به ۷۷۶ هزار نفر برسد.

همه‌گیری آنفلوانزا در سال‌های ۱۹۱۹ - ۱۹۱۸ و در حالیکه کره زمین یک چهارم جمعیت کنونی را داشت، موجب مرگ ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان شد. هم اکنون مرگ و میر جهانی ناشی از کووید-۱۹ به بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha