ترویج گفتمان، روحیه و فرهنگ دفاع مقدس حلال مشکلات کشور است

قزوین - ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: ترویج گفتمان، روحیه و فرهنگ دفاع مقدس در جامعه امروز حلال بسیاری از مسایل و مشکلات کشور است.

به گزارش ایرنا ، فاطمه محمد بیگی روز سه شنبه آئین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری برگزار شد،ضمن تقدیر از دلاور مردان دفاع مقدس و خانواده هایشان،افزود:  مردم در هشت سال دفاع مقدس روزهای سختی را سپری کردند و این روزها بدون شک سخت تر از آن دوران نیست بنابراین باید برای خدمت به جامعه پیشگام و ثابت قدم باشیم و با وحدت و همدلی مشکلات را از پیش روی کشور برداریم چرا که کوبیدن بر طبل ناامیدی، کاری را از پیش نمی برد.

وی از هشت سال دفاع مقدس به عنوان دورانی بی نظیر در تاریخ ایران و نماد غیرت، مقاومت و سلحشوری مردم این سرزمین یاد کرد و اظهار داشت: جای بسیار خرسندی است که این مجلس مزین به تمثال شهدای بزرگوار ایران در تمام عرصه های کشور است و امروز باید شاکر خداوند متعال باشیم که به برکت خون این شهیدان گرانقدر و والامقام در کمال امنیت و آرامش زندگی می کنیم.

محمد بیگی با بیان اینکه نظام ما ۲۲۰ هزار شهید دارد که در راه حفظ میهن اسلام و ارزش ها خون خود را فدا کردند، تصریح کرد: همیشه در تمام دوران ها محتاج جانفشانی ها و ایثارگری های شهدا بودیم چه وقتی که از سوی صدام و حامیانش مورد تهاجم نظامی قرار گرفتیم و چه وقتی که شاهد شکل گیری گروه های تروریستی بودیم و کشورهای مسلمان تهدید شدند که موجب شد سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان ورود یافته و با تسخیر دل ها مستکبران و تروریست ها را از صحنه خارج کنند.

نماینده قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب و نظام ما در دفاع از بشریت چهره های درخشانی به دنیا تحویل داده است،افزود: امروز از جایگاه یک زن از مادران و همسران شهدا تقدیر می کنم که مردانی را پرورش دادند که در راه دفاع از ارزش ها و حفظ دین از جان خود مایه گذاشتند و جهاد کردند.

محمد بیگی همچنین با تجلیل از زنان و همسران شهدا،اضافه کرد: امروز زن ایرانی مفتخر می باشد که پرورش دهنده نسلی است که برای دفاع از انسانیت مرزها را نمی شناسد و صحنه های حماسی زیادی را خلق کرده است.
وی با بیان اینکه نباید ایثارگری های دوران دفاع مقدس را فراموش کنیم، تاکید کرد: کتاب هایی که در مورد سرگذشت شهدا نوشته شده باید خوانده شود تا فراموش نکنیم چه روزها و شبها و لحظه هایی بر شهدا ‌و رزمندگان و جانبازان ما گذشته است. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امروز به برکت جانفشانی های شهدا، نظام و انقلاب ما به درخت تنومند ریشه داری تبدیل شده که هیچ طوفانی نمی تواند آنرا از ریشه برکند چرا که خدا و ائمه و شهدا محوریت تفکرات و راه ما قرار دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha