۳۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84478280
۰ نفر

برچسب‌ها

وحشت آفرینی گروه ضد دولتی "رد تابارا" در بروندی

تهران - ایرنا - گروه شورشی "رد تابارا" در بروندی در ادامه اقدامات ضد دولتی خود، دو روز پس از حملات خمپاره‌ای به فرودگاه این کشور شامگاه دوشنبه با انجام چند انفجار، موجی از وحشت را در میان مردم ایجاد کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، گروه شورشی «رد – تابارا RED-Tabara  » روز گذشته مسوولیت حمله خمپاره‌ای شنبه شب به فرودگاه بین‌المللی بوجومبورا بروندی را به عهده گرفت.

این حمله یک روز پیش از عزیمت اواریسته دایی‌شیمیه Évariste Ndayishimiye رئیس جمهوری بروندی به نیویورک به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد رخ داد.

گزارشی از تلفات جانی این حملات از سوی مقامات امنیتی منتشر نشده اما مقام‌های امنیتی بروندی می گویند حملات خساراتی به دنبال نداشته است.

پایتخت اقتصادی بروندی شامگاه دوشنبه هم شاهد حملات نارنجکی یک گروه شورشی بود؛ انفجارهای پی در پی در بوجومبورا پایتخت اقتصادی بروندی سه کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

به گفته منابع پلیس و شاهدان عینی، ساعت ۱۹ دوشنبه دستکم دو نارنجک در پارکینگ اتوبوس‌ها در مرکز بوجومبورا منفجر شد.

یک افسر پلیس که خواسته نامش فاش نشود گفته در این انفجارها ۲۹ نفر زخمی شدند که حال برخی از اینها وخیم است.

این انفجار صحنه‌هایی از وحشت را در شهر ایجاد کرد

 گروه شورشی رد تابارا با پایگاه پیشین خود در کیوو کنگو از ۱۰ سال پیش تاسیس شده و امروز به عنوان فعال‌ترین گروه شورشیان بروندی مطرح است.

این گروه متهم است که از ۲۰۱۵ منشاء حملات و کمین‌های مرگبار متعددی در سراسر بروندی بوده است.

رد تابارا در سال ۲۰۲۰ مسوولیت زنجیره‌ای از حملات که منجر به ۲۰ قربانی شد را بر عهده گرفت.

بنا به تخمین دولت و بسیاری از دیپلمات‌های بروندی، این گروه شورشی با رهبری «الکسیس سیندوییژه - Alexis Sinduhije» که گفته می‌شود از مخالفان سرسخت رژیم بروندی است، بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ عضو دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha