دشمن به دنبال خشکاندن روحیه همکاری میان کشورهای اسلامی است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن تلاش می‌کند روحیه همکاری و هم‌افزایی میان کشورهای اسلامی را بخشکاند تا کشورهای اسلامی علیه یکدیگر اقدام کنند.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری در دیدار محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دشمن به دنبال این است ما با یکدیگر جنگ و اختلاف داشته باشیم و تلاش می‌کند ما به‌جای اینکه با دشمنان اسلام دشمنی کنیم با یکدیگر دشمنی و جنگ داشته باشیم و دشمن می‌خواهد که روحیه همکاری و هم‌افزایی در میان کشورهای اسلامی را بخشکاند تا کشورهای اسلامی علیه یکدیگر اقدام کنند و جنگ‌های نیابتی را در منطقه راه بیندازند. جهان اسلام باید هشیار باشد و به زمین بازی دشمن وارد نشود.

وی با اشاره به نظریه پردازی پیرامون امت واحده اسلامی و تشکیل اتحادیه اسلامی، به تشریح مدل مفهومی امت واحده و لایه ها و برنامه های اقدام این مدل مفهومی پرداخت و گفت: این مدل مفهومی برای بسیاری از شخصیت های جهان اسلام از جمله شیخ بدرالدین حسون مفتی سوریه تشریح شده که با استقبال خوبی از سوی این شخصیت ها روبرو شده است.

طهرانچی با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر در حوزه تقریب گفت: ما ایده تربیت تقریبی را در دانشگاه آزاد اسلامی دنبال می‌کنیم و تاکنون با همکاری مجمع تقریب مذاهب ۱۸ دفتر تقریب در شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور راه‌اندازی و ۳۸ کارگاه آموزشی تقریب ویژه اساتید این دانشگاه برگزار شده است. هر ساله نشست‌ها و همایش‌های تقریبی در برخی استان‌ها از سوی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha