رایزنی جانسون با نماینده سازمان ملل متحد درباره بحران‌های بشردوستانه

لندن – ایرنا – «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس که برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است با «مارتین گریفیث» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه دیدار و پیرامون بحران‌های بشردوستانه در برخی از کشورهای جهان رایزنی کرد.

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا از دفتر نخست وزیری انگلیس، گریفیث در این دیدار بوریس جانسون را در جریان سفر اخیرش به افغانستان قرار داد و دو طرف درباره ضرورت جلوگیری از بروز وضعیت اضطراری انسانی در این کشور رایزنی کردند.

آن ها همچنین اوضاع یمن و اتیوپی را مورد بررسی قرار داده و درباره تداوم تلاش های بین‌المللی در راستای استقرار ثبات در این کشورها توافق کردند. در همین پیوند نخست وزیر انگلیس از تلاش های معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در زمینه مسائل بشردوستانه قدردانی کرد.

جانسون یکشنبه گذشته در راس هیاتی بلند پایه از دولت انگلیس وارد نیویورک شد. او قرار است در روزهای آینده برای ملاقات با «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا و شماری از مقامات این کشور به واشنگتن سفر کند. مسائل روابط دو جانبه، تحولات بین‌المللی از جمله اوضاع افغانستان، کووید ۱۹و تغییرات اقلیمی از محورهای این دیدار عنوان شده است. بر اساس برنامه اعلام شده، وی با کاملا هریس معاون رئیس جمهوری و شماری از سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان ملاقات خواهد کرد.

پیشتر برخی رسانه‌های انگلیس درباره سفر جانسون به آمریکا و ملاقات او با بایدن زمزمه‌هایی را مطرح و پیش‌بینی می‌کردند که اوضاع افغانستان از مهم‌ترین محورهای دیدار رهبران دوکشور باشد. اما معاهده امنیتی اخیر انگلیس، آمریکا و استرالیا موسوم به «آکوس» که این روزها خبرساز و باعث دلخوری برخی شرکای دیرینه واشنگتن در اروپا شده، ملاقات جانسون و بایدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha