استاندار کرمانشاه درگذشت استاد «علی لیمویی» را تسلیت گفت

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با صدور پیامی درگذشت «استاد علی لیمویی» شاعر، ادیب و پژوهشگر کرمانشاهی را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، در متن پیام تسلیت هوشنگ بازوند آمده است: خبر درگذشت اندوهناک شاعر و پژوهشگر گرانقدر؛ فرهیخته ارجمند و گرانمایه؛ استاد علی لیمویی «ثابت کرمانشاهی» سبب تأسف، تألم و اندوه خاطر فراوان شد.

در این پیام آمده است، این ادیب توانا و متواضع، پژوهشگر پویا و با اخلاق و شاعر فرزانه، متعهد و برجسته دیار زاگرس و صاحب ۹ اثرمکتوب و فاخر، در دوران حیات پربرکت و پرثمر خود میراث دار، حامی و پاسدار فرهنگ، سنت و گویش کرمانشاهی بود و آثار ارزشمند ایشان بی شک یادگاری بی نظیر و بی بدیل برای آیندگان خواهد بود.

بازوند در این پیام افزود: اینجانب ضمن تسلیت ضایعه دردناک درگذشت این شخصیت فرهیخته به اهالی فرهنگ، ادب و هنر و مردم استان کرمانشاه از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم علو درجات، رضوان، رحمت واسعه الهی و همنشینی با صالحان و نیکان و برای بیت مکرم و معزز، بازماندگان، بستگان و وابستگان صبر و شکیبایی خواستارم.

استاد "علی لیمویی " (ثابت کرمانشاهی) شاعر برجسته دیار زاگرس و صاحب ۹ اثر مکتوب از مجموعه شعرهای فارسی کرمانشاهی روز جمعه در سن ۸۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

استاد لیمویی که به تازگی کتاب " دلبر شیرین زوان " درباره زندگی و آثارش به چاپ رسیده بود سال ۱۳۱۶ در کرمانشاه متولد شد و بعد از اتمام تحصیلات متوسطه در اداره ثبت اسناد و املاک استخدام و در سال ۱۳۷۴ بازنشسته شد.

وی از جوانی با ذوق و استعدادی که داشت سرایش شعر در قالب‌های گوناگون قصیده، غزل، مثنوی، دوبیتی و رباعی را با ۲ زبان کردی کرمانشاهی و فارسی کرمانشاهی آغاز کرد.

استاد لیمویی که به دلیل سکته مغزی یک سالی است خانه‌نشین شده، یکی از فعالان ادبیات بومی کرمانشاه بود که ۹ اثر را در این زمینه به یادگار گذاشت.

کتاب «ترانه‌های ترنم» که شامل ۳۰۰ ترانه از ۸۵ شاعر کرمانشاهی است، کتاب‌های «گلاریژان»، «واژه‌نامک گویش کرمانشاهی»، «هفتاد و هفت غزل عرفانی»، «شنه‌ی یار»، «شهر من کرمانشاه»، «در حلقه عشاق»، «یاد قدیما ... »  و «کرمانشاه شهر بی‌ستون» آثار چاپ شده این شاعر برجسته کرمانشاهی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha