اردوی استعدادیابی تیم ملی زیر ۱۶ سال منطقه پنج کشور در ارومیه آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس کمیته جوانان هیات فوتبال شهرستان ارومیه گفت: اردوی استعدادیابی تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال منطقه پنج کشور انتخابی تیم ملی با حضور ۶۰ بازیکن در ارومیه آغاز شد.

یحیی بهاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اردو با حضور ۶۰ بازیکن از چهار استان آذربایجان‌غربی و شرقی، اردبیل و زنجان به مدت چهار روز در زمین چمن خانه جوان ارومیه برگزار می‌شود.

وی گفت: این اردو زیرنظر هشت مربی استعدادیاب و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در حال برگزاریست و قرار است در پایان نفرات منتخب به اردوی نهایی برای حضور در مرحله مقدماتی قهرمانی زیر ۱۷ سال آسیا که اسفندماه جاری برگزار خواهدشد، راه یابند.

رییس کمیته جوانان هیات فوتبال شهرستان ارومیه اضافه کرد: مرحله نخست اردوی استعدادیابی بصورت شهرستانی در استان‌ها و سپس بصورت استانی برگزار و مرحله سوم بصورت منطقه‌ای در حال برگزاریست که در نهایت نفرات منتخب به اردوی تیم ملی در تهران انتخاب خواهند شد و در این اردو بازیکنان از لحاظ ارتباط، سرعت، هوش و تکنیک تست و تمرین خواهند کرد.

وی افزود: امیدواریم در اردوی نهایی تیم ملی شاهد حضور نفراتی از استان‌های محروم‌تر باشیم که فوتبال این استان‌ها نیز در کشور مطرح شود

بهاری درخصوص میزبانی نیز گفت: هیات فوتبال آذربایجان‌غربی تمام تلاش خود را برای این میزبانی انجام داده و مجموعه برای رضایت همه حاضرین تمام امکانات را درنظر گرفته است.

رییس کمیته جوانان هیات فوتبال شهرستان ارومیه درخصوص نفرات حاضر از استان آذربایجان‌غربی نیز گفت: از ۱۵ نفر دعوت شده، پنج نفر از مرکز استان "ارومیه" و سایری از شهرهای دیگر استان همچون مهاباد، خوی و ماکو حضور دارند که منتخبین اردوی استعدادیابی استانی در ماه گذشته هستند، ضمن اینکه علاوه بر هشت استعدادیاب فدراسیون، هشت استعدادیاب از استان آذربایجان‌غربی نیز برای کشف فوتبالیست‌های منتخب استان معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: اردوهای منطقه‌ای در کرمان و البرز برگزار شده و همزمان با ارومیه، اردوی منطقه دو در اصفهان در حال برگزاریست.

امیرحسین قولنجی، مبین فتاحی، بنیامین رحمت‌پناه، طه اسماعیل‌زاده، امیرمحمد بهاری، امیررضا عبادی، ماردین عبدالله‌پور، داود یحیی‌زاده، ماهان بدلی پور، ماهان پیشانی، شایان رضازاده، پیشوا شیرزاد اقدم، کامیار رزم، آریا دست بر دل و مهدی امانی نفرات دعوت شده از استان آذربایجان‌غربی به اردو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha