برقراری پروازهای فوق‌العاده قشم ایر به نجف از تهران و مشهد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم ایر از انتقال بیش از ۲۰ هزار زائر اربعین حسینی توسط این هواپیمایی خبر داد و گفت: روزانه هشت پرواز فوق‌العاده از تهران و مشهد به مقصد نجف انجام خواهد شد.

«حسن قاسمی» عصر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره جابجایی زوار اربعین، افزود: از تاریخ ۲۸ شهریورماه و آغاز پروازهای اربعین، این شرکت روزانه یک پرواز از مشهد مقدس و هفت پرواز از تهران و در مجموع هشت پرواز فوق العاده به مقصد نجف اشرف انجام می‌دهد.

قاسمی ادامه داد: با توجه به درخواست افزایش پرواز و تامین ناوگان، برآورد می شود تا پایان ایام اربعین حسینی بین ۲۰ تا ۲۴ هزار زائر توسط قشم ایر در مسیر تهران و مشهد به نجف اشرف و بالعکس انتقال یابند.

وی در خصوص تامین ناوگان برای انجام این تعداد پروازها تصریح کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا با کاستن از پروازهای داخلی، ناوگان لازم جهت انجام پروازهای نجف را تامین کنیم.

مدیرعامل هواپیمایی قشم ایر در خصوص افزایش تعداد پرواز فوق العاده افزود: با توجه به درخواست افزایش تعداد پرواز از طرف سازمان هواپیمایی کشوری و لزوم خدمت رسانی به زوار اربعین درصدد هستیم تا برای آخر هفته و اوایل هفته آینده تعداد پروازهای فوق العاده را افزایش دهیم.  

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم ایر در خصوص قیمت بلیت پرواز اربعین گفت: این شرکت نرخ اعلامی بلیت های خود را از طریق وب سایت فروش بلیت و دفاتر فروش ارایه می دهد  و اگر بلیت قشم ایر توسط هر یک از مبادی فروش بلیت بالاتر از این مبلغ فروش برود، از طرف قشم ایر پیگیری و با مبدا فروش بلیت به شدت برخورد می‌شود.

قاسمی در خصوص فروش بلیت یکطرفه از طرف شرکت های هواپیمایی هم اظهار داشت: پایه فروش بلیت قشم ایر براساس فروش دو طرفه است مگر اینکه پروازی در روز درخواستی مسافر جا نداشته باشد و مسافر تغییر زمان بلیت خود را به روز دیگر نپذیرد. همچنین با توجه به باز شدن مرزهای زمینی عراق جهت بازگشت زائران به کشور، امکان دارد که زائری فقط بلیت رفت بخواهد که براساس ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری براساس قیمت مشخص شده بلیت فروخته می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha